Domů » Články » Moto G Stylus a G Power oficiálně: dáte přednost integrovanému peru nebo vysoké výdrži?

Moto G Stylus a G Power oficiálně: dáte přednost integrovanému peru nebo vysoké výdrži?

Čínské Lenovo včera večer představilo dva nové smartphony spadající do řady Moto G. Na první i druhý pohled by se dalo říci, že se jedná o jednovaječná dvojčata, ovšem na třetí pohled se přeci jen nějaké rozdíly najdou.

moto

Moto G Stylus

Začněme nejprve tím zajímavějším modelem, kterým je Moto G Stylus, jehož stěžejní funkce je popsána už v jeho názvu. Telefon ve svých útrobách ukrývá šachtu, ze které lze vysunout dotykové pero. Telefon se tak chtě nechtě staví do role soupeře Samsungu Galaxy Note, ovšem nutno podotknout, že tento souboj může vyhrát pouze v jedné disciplíně, a tou je cena.

moto g stylus

Dotykové pero je v tomto případě pasivní, i tak pro něj výrobce připravil spoustu zajímavých funkcí – úpravu fotografií, zapisování poznámek, kreslení náčrtků, pohodlná práce s textem apod. Pouhým vysunutím pera z těla telefonu se automaticky spustí aplikace Moto Note, aniž by bylo nutné telefon odemykat.

pen

Veškeré operace perem i prstem se provádějí na 6,4“ Max Vision displeji s Full HD+ rozlišením, v jehož levém rohu je patrný kruhový otvor. V něm bydlí 16Mpx selfie kamerka se světelností f/2.0. Hlavní fotoaparát sídlí v levém horním rohu zad, tvoří jej trojice kamer s následující konfiguraci:

  • Hlavní snímač 48Mpx s optikou o světelnosti f/1.7 a podporou technologie Quad Pixel
  • Akční 16Mpx kamera se světelností f/2.2, úhlem záběru 117° a technologií Quad Pixel
  • 2Mpx makro senzor se světelností f/2.2 a schopností záznamu od 2 cm

moto g stylus 1 1

Fotoaparáty jsou doplněné o LED blesk a laserové ostření, uprostřed zad pak ještě najdeme kruhové logo Motoroly, které zároveň slouží jako čtečka otisků prstů. Tělo telefonu je opatřeno povlakem, který má odpuzovat vodu, na noření telefonu do hlubin tak zapomeňte.

moto g stylus 2 2

Moto G Stylus pohání čipset Qualcomm Snapdragon 665 doplněný o 4 GB RAM a 128GB úložiště, které lze navíc rozšířit paměťovou kartou (hybridní šuplík). Akumulátor napevno zabudovaný v těle má kapacitu 4 000 mAh a dobíjí se skrze USB-C konektor, maximální výkon je stanoven na 10 Wattů. Naštěstí nechybí ani sluchátkový jack, příkladnou práci s audiem pak dotvářejí stereoreproduktory Dolby a dva mikrofony.

Bezdrátová konektivita je kromě LTE zastoupena Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5, na NFC bohužel výrobce trestuhodně zapomněl. Roli operačního systému plní nejnovější Android 10.

Moto G Stylus půjde do prodeje v modré barvě, cena pro USA je stanovena na 300 dolarů (asi 6 900 korun bez DPH), telefon bude dostupný na jaře letošního roku.

Moto G Power

I druhý představený smartphone prozrazuje svoji výsadu ve svém jméně. Namísto šachty pro stylus v jeho útrobách najdeme větší akumulátor – má kapacitu 5 000 mAh a výdrž údajně až tři dny. O nabíjení se stará rychlejší 18W adaptér, který se nachází přímo v balení.

moto g power

Moto G Power má prakticky stejné rozměry jako G Stylus, což je dáno především osazením stejného displeje. Je rovněž obklopen stereoreproduktory a narušen výřezem pro 16Mpx selfie kamerku. Sestava fotoaparátů na zadní straně je už ale prostší:

  • 16Mpx hlavní snímač se světelností f/1.7
  • 8Mpx širokoúhlá kamerka s objektive o světelnosti f/2.2 a úhlem záběru 118°
  • 2Mpx makro senzor

I v tomto případě najdeme na zádech čtečku otisků prstů umístěnou do loga Motorola.

moto g power. life, unplugged.

Moto G Power pohání čipset Qualcomm Snapdragon 664 doplněný o 4 GB RAM, kapacita vnitřní paměti poklesla na 64 GB; stále ji však lze rozšířit paměťovou kartou. Zbytek výbavy (včetně nepodpory NFC) zůstává poplatný modelu G Stylus.

moto g power 2

Moto G Power půjde do prodeje v černé a modré barvě, cena pro americký trh je stanovena na 249 USD (asi 5 700 korun bez DPH). Prodej by se měl rozběhnout někdy na jaře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).