Moto E5 a E5 Plus: dáte přednost 5 000mAh baterii nebo ceně pod 4 tisíce

Lenovo včera kromě smartphonů střední třídy řady G6 představilo i spodní patro svého portfolia vystavěné ze tří smartphonů řady Moto E. Dva z nich nabízí moderní displej s poměrem stran 18:9, třetí má pak standardní poměr 16:9. Ten se však na náš trh nepodívá.

Moto E5 Plus

Nejdražší z nejlevnějších je v tomto případě Moto E5 Plus, nabízí rozměrný 6″ IPS displej s rozlišením 720 × 1 440 pixelů krytý sklem Gorilla Glass 3. Nad ním je umístěna selfie kamerka s rozlišením 8 Mpx, světelností f/2.2 a LED bleskem, hlavní fotoaparát v kruhovém fotomodulu na zádech tvoří 12Mpx snímač s optikou o cloně f/2.0 a laserovým autofokusem. Kromě něj se na zádech nachází čtečka otisků prstů uschovaná v kruhovém logo Motoroly.

Uvnitř telefonu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 435 podpořený 3 GB RAM. Ukládání dat má na starosti 32GB úložiště, popř. paměťová karta. Telefon poskytuje základní konektivitu včetně podpory LTE, nechybí ani 3,5mm jack na sluchátka. Akumulátor má obrovskou kapacitu 5 000 mAh a dobíjí se microUSB konektorem. Kvůli němu také telefon váží rovných 200 gramů. Moto E5 Plus běží na Androidu 8.0 Oreo v téměř čisté podobě.

Moto E5

Základní „éčko“ má menší širokoúhlý 5,7″ se stejným rozlišením jako model Plus, což znamená jemnější zobrazení. Na pozici procesoru byl osazen Qualcomm Snapdragon 425, paměť je zde bohužel v méně dostatečné kombinaci 2 + 16 GB. Tu vnitřní lze alespoň rozšířit paměťovou kartou.

Moto E5 pořizuje 13Mpx snímky, při jejich tvorbě si pomáhá fázovým ostřením. Na selfies je pak připravena 8Mpx kamerka doplněná o LED blesk. Na zádech se tak nachází čtečka otisků prstů. Po stránce konektivity telefon postrádá snad jen NFC, potěší i masivní 4 000mAh baterií s podporou rychlého dobíjení. Nechybí ani 3,5mm jack a základní odolnost vůči postříkání. Operačním systémem je Android 8.0 Oreo.

Moto E5 Play

Poslední představený model má prakticky stejnou výbavu jako základní Moto E5, pouze dostal 5,2″ displej s poměrem stran 16:9 a klasickým HD rozlišením. Procesor, RAM i vnitřní paměť zůstávají stejné, hlavní fotoaparát má však rozlišení pouze 8 Mpx, selfie kamerka 5 Mpx. Energii si telefon bere z 2 800mAh akumulátoru. Ani v tomto případě nechybí 3,5mm jack a čtečka otisků prstů umístěná v kruhovém logu Motorola na zádech.

Cena a dostupnost

Jak jsme předeslali v úvodu, na náš trh se podívají pouze širokoúhlé modely Moto E5 a E5 Plus. Oba budou dostupné v červenci, ten větší přijde na 4 799 korun, ten menší na 3 790 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku