Moto 360 druhé generace odhaleny na Twitteru výrobce, přijdou ve dvou variantách (aktualizováno)

O nástupci chytrých hodinek Moto 360 se poprvé začalo psát na konci loňského roku, nicméně oficiální cestou o nich dosud nepřišla jediná informace. Loňský model přišel společně se smartphony Moto X a Moto G, na letošní tiskové konferenci, kde byli přestaveni jejich nástupci, však o hodinkách nepadlo ani slovo. Možná se ale přeci jen něco chystá.  

  

Včera se na oficiálním Twitteru Motoroly objevilo video, z něhož pochází výše uvedený obrázek. Video bylo záhy smazáno, což naznačuje, že jsme viděli něco, co jsme zatím vidět neměli (nebo měli?). Hodinky na renderu vypadají podobně jako prototypy, které v březnu odhalil ředitel Lenova ve svém kufříku.

  

Druhá generace Moto 360 by podle těchto obrázků měla přinést odlišné uchycení řemínku pro snadnější výměnu a přesunutí ovládacího tlačítka zhruba ke dvěma hodinám (první generace jej měla u tří hodin). Za to si však ponechá černý proužek na spodní straně displeje, který tak není zcela kulatý a u první generace si vysloužil přezdívku „vyfouklá pneumatika“. Operačním systémem má zůstat platforma Android Wear. O datu představení druhé generace Moto 360 nemáme představu, Motorolu a jejího vlastníka Lenovo čeká v následujících měsících velká restrukturalizace.

Aktualizováno 16. srpna, 11:00

Druhá generace hodinek Moto 360 se objevila i na stránkách brazilského autorizačního úřadu Anatel, z tohoto místa také pocházejí nové informace. Hodinky by měly přijít ve dvou velikostech, 360S a 360L, přičemž menší model by měl dostat baterii o kapacitě 270 mAh, zatímco větší 375 mAh. Pro srovnání, loňská generace měla 320mAh baterii. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku