Domů » Bleskovky » Monstrum uvnitř. Tento týden bude představen první smartphone značky IQOO

Monstrum uvnitř. Tento týden bude představen první smartphone značky IQOO

Čínská společnost Vivo založila před dvěma týdny novou značku smartphonů IQOO, už brzy bychom se měli dočkat jejího prvního smartphonu. Podle oficiální pozvánky se tisková konference odehraje tento pátek 1. března, motto pozvánky je „Monster Insider“.

Velký displej s integrovanou čtečkou

Že se bude skutečně jednat o monstrum, potvrzují oficiální upoutávky i záznam v čínské certifikaci TENNA. Podle ní telefon dostane do výbavy 6,41″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením s integrovanou čtečkou otisků prstů, čipset Qualcomm Snapdragon 855 a několik paměťových variant – operační paměť bude nabízena v kapacitách 6, 8 a 12 GB, vnitřní úložiště bude 128 nebo 256 GB.

Ultrarychlé nabíjení

Záda telefonu bude okupovat fotoaparát se třemi čočkami v konfiguraci 13 + 12 + 2 Mpx s funkcí Super HDR, čelní kamerka bude mít rozlišení 12 Mpx.

Těšit se také můžeme na velkou kapacitu akumulátoru čítající 3 920 mAh a velmi rychlé nabíjení výkonem 44 Wattů. Jak ukazuje následující upoutávka, procenta mají naskakovat přímo před očima.

Jsme zvědaví, zda si Vivo značku IQOO schová pouze pro čínský trh, nebo s ní bude mít i globální ambice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).