Domů » Bleskovky » Hlasová asistentka v podání Facebooku: MoneyPenny je ve fázi testování

Hlasová asistentka v podání Facebooku: MoneyPenny je ve fázi testování

Hlasoví asistenti se pomalu ale jistě stávají běžnou součástí smartphonů. Google má svou službu Now, v iPhonech slouží Siri a v operačním systému Windows Phone se setkáte s Cortanou. Svou příležitost v této oblasti si nechce nechat ujít ani Facebook, který již údajně testuje hlasovou asistentku s kódovým označením MoneyPenny. Pokud je vám toto označení povědomé, pak vězte, že se jedná o asistentku známou z filmů s Jamesem Bondem.

 

Služba by se měla stát součástí platformy Messenger a měla by uživatelům pomáhat s vyhledáváním požadovaných informací. Podle spekulací by se ovšem nemělo jednat čistě automatizovanou službu jako je tomu u konkurence, ale údajně by měli zapojit i ostatní uživatelé na síti. Jak bude služba ve finále fungovat, si zatím netroufáme odhadovat. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).