Moje Dopravní Info: Nová česká aplikace pro všechny řidiče

Vývojáři z české společnosti Intens uvedli na trh službu zaměřenou na poskytování dopravních informací. Řidiči mají široké možnosti personalizace a díky nastavení svých preferencí získávají automaticky aktuální informace nejen o uzavírkách, dopravních nehodách, apod., ale i o aktuálních cestovních dobách a zdrženích. Dopravní informace lze získávat prostřednictvím mobilní aplikace pro OS Android, e-mailem nebo prostřednictvím SMS.

 

Portál MojeDopravní.info využívá kombinace několika datových základen, ze kterých aktuální dopravní informace připravuje. Kromě Národního dopravního informačního centra ČR využívá aktuální data o dojezdových časech a zdrženích z flotily více jak 50 000 vozidel pohybujících se po silniční síti ČR nebo datové základny z oblasti GIS a lokalizace. Veškerá tato data a informace INTENS Corporation dále zpracovává a poskytuje řidičům podle jejich preferencí.

-

Služba je určená profesionálním i svátečním řidičům a první dva týdny je zdarma. Další užívání je zpoplatněno částkou 249 Kč ročně, která pokrývá náklady na získání vstupních dat.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku