Domů » Bleskovky » Moje aktivita: Nová služba vám prozradí, co všechno o vás Google ví

Moje aktivita: Nová služba vám prozradí, co všechno o vás Google ví

Každý, kdo při prvním spuštění telefonu s operačním systémem Android potvrdí provozní podmínky, se zavazuje, že může Google shromažďovat některá uživatelská data. Tato data může Google získávat také ze svého prohlížeče Chrome a dalších svých služeb. Nyní společnost spouští novou službu s názvem Moje aktivita, kde si můžete všechna nashromážděná osobní data prohlédnout.

Službu najdete na adrese MyActivity.google.com. Na stránce najdete všechny dostupné informace, které Google zaznamenává. Kromě očekávaných položek jako jsou vyhledávané výrazy, přehraná videa na Youtube nebo hledané adresy na mapách, zde najdete i aktivity ze služeb jako je Google Now, obchod Play a další. V případě hlasového vyhledávání prostřednictvím služby Google Now si dokonce můžete nechat přehrát i váš hlasový povel.

Snímek obrazovky (142)

Ve všech záznamech si můžete dle své libosti vyhledávat a samozřejmě je můžete také mazat. Mazání probíhá buď výběrem jednotlivých položek, nebo si zvolíte časový interval, ze kterého chcete nechat své záznamy odstranit. U každé položky si také můžete prohlédnout podrobnější informace jako například čas jejího vzniku.

Snímek obrazovky (143)

Služba Moje aktivita má určitě velký potenciál a dá se předpokládat, že Google bude postupně přidávat další funkce. Zaznamenávání uživatelských dat může napomoci například k účinnějšímu vyhledávání požadovaných výrazů. Na druhou stranu je také dobré si uvědomit, kolik toho o vás Google ví. Je proto důležité chránit si svá osobní data a nedat útočníkům šanci na jejich zneužití.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. Co o mě Google vše ví není problém se dozvědět v patřičné sekci v účtu, tohle je jednodušší a přehlednější.;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).