Domů » Bleskovky » Modulární Mac Pro? Takhle odvážný koncept jste ještě neviděli

Modulární Mac Pro? Takhle odvážný koncept jste ještě neviděli

Apple v loňském roce zahájil přechod svých počítačů z procesorů Intel na vlastní ARMové čipsety. Tento přerod má trvat celkem dva roky, přičemž nové jablečné procesory budou postupně nasazovány do všech počítačů, včetně nejvýkonnější pracovní stanice Mac Pro. Tento počítač se s novými procesory patrně dočká i nového vzhledu, přičemž designér Antonio De Rosa popustil uzdu své fantazie a navrhl, jak by mohl příští Mac Pro vypadat.

Mac Pro 1

Mac Pro jako ohnutá kovová deska?

Rovnou zapomeňte na rozměrnou modulární krabici, kterou je současný Mac Pro. Antonio De Rosa si příští Mac Pro představuje jako kovovou desku, která je ohnutá přibližně do pravého úhlu a zakončená uchem pro pohodlné přenášení. Zatímco toto ucho připomíná aktuální Mac Pro, plocha pod ním dává poměrně nápadně vzpomenout na originální Macintosh – proužek s Thunderbolt porty společně se čtečkou paměťových karet totiž svým designem připomínají původní disketovou mechaniku, na „původním“ místě najdete i logo Apple.

Mac Pro 5

Hlavní věci se v tomto případě dějí za vertikální částí počítače – horizontální část má být připravena na osazení několika přídavnými moduly, například pro grafické karty, paměti či jiné komponenty. Tyto moduly by byly vyvedeny ve stejném designu jako samotný počítač, na jehož zadní straně jsou dále k vidění porty pro připojení periferií.

Jedná se opravdu o odvážný koncept, který jistojistě světlo světa nikdy nespatří, rozhodně mu ale nelze upřít velkou porci originality.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).