Domů » Články » Modern Combat: Skvělá válečná hra s nadupanou grafikou a dobrou hratelností

Modern Combat: Skvělá válečná hra s nadupanou grafikou a dobrou hratelností

- Představte si hru, která vás zavede do opravdové války. Deset atmosférou nabitých misí, ve kterých vás čeká několik stovek teroristů, které musíte zabít. K dispozici budete mít arzenál čítající různé druhy pušek, samopalů, nebo třeba granátů a to vše zabalené do kvalitní 3D grafiky. Dámy a pánové, Modern Combat: Sandstorm není jen obyčejná hra. Co si budeme povídat, 3D hry s tématem války prostě lidi lákají. Her, ve kterých se stanete vojákem, co zabíjí různé nepřítele, známe z PC opravdu dost. Jedna z nejznámějších bojových 3D her je bezesporu Call of Duty a troufnu si tvrdit, že autoři ze studia Gameloft se právě touto hrou inspirovali a vytvořili unikátní titul pro iPhone s názvem Modern Combat: Sandstorm!

Hra vás zavede celkem do deseti pestrých misí, které jsou zvládnuté opravdu na jedničku. Ať jde o architekturu map, prostředí středního východu, či samotnou atmosféru, Modern Combat vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Jistě souhlasíte, že u 3D first-person hry je důležitý arzenál. To, jaké zbraně na vás ve hře čekají, vás trochu „žene“ při hraní dál a dál. I zde Gameloft nezaváhal a zvolil jednoduché, ale osvědčené pravidlo – čím víc zbraní ve hře, tím lépe. Je až neuvěřitelné, kolik zbraní se do hry vtěsnalo. Sledujte jaké kategorie zbraní v Modern Combat najdete: assault rifle, sniper rifle, RPG, shotgun, submachine gun, light machine gun, heavy machine gun + máte při ruce také 2 druhy granátů (klasický a oslepující flashbang) a detektor radiace. Zbraně samozřejmě můžete také sebrat po mrtvém protivníkovi. Velice důležité je bezesporu ovládání, které mnohé nadějné hry často srazí na kolena. Gameloft ale patří mezi špičková studia, takže si tento prvek opravdu pohlídali. Na výběr tentokrát nemáte jedno či dvě, ale dokonce tři druhy ovládání. Abych pravdu řekl, popisovat možnosti každého ze tří ovládání mi přijde zbytečné a myslím, že bych vás popisem mohl spíše zmást. Pokud se spokojíte s mým stručným zhodnocením, tak vězte, že ovládání je opravdu výborné. Až mě překvapilo jak dobře a především plynule se hra hraje. Ovládání tedy celkově za jedna.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

Jak jsem již přednesl nahoře, hlavní devizou Modern Combat je grafika a s tím spojená atmosféra celé hry. Je opravdu neskutečné, co hardware iPhone dokáže vykreslit na displeji. Grafiku slovy nevyjádřím, k tomu poslouží video na konci článku. Atmosféru hry navíc gradují in-game videa a hlášky z rádia a okolních vojáků.

- - -

Technické zpracování je zkrátka dokonalé a není mu příliš třeba něco vytýkat. Mé slova potrhuje také to, že si hru bez problému zahrajete i na nejstarším iPhone 2G, na kterém i bez restartu telefonu hra funguje naprosto v pohodě. Zvuky jsou zvládnuté taky dobře, autentické k dané zbrani. Doporučuju při hraní používat sluchátka.

Video ze hry

Z hry jsem doslova nadšený. Nejsem nějaký extra velký fanda 3D FPS, ale tato hra je trefa do černého. Pokud chcete vidět co váš iPhone umí a jak vás dokáže pobavit, volte právě Modern Combat: Sandstorm. Jediné, co hře schází, je absence multiplayeru. Ten se do 185 MB velké hry zkrátka nevešel. Snad se Gameloft vytáhnou s updatem či pokračováním.

- -

Modern Combat: Sandstorm je k dispozici v českém App Store za cenu 5,49 EUR.

iPhoneTips.cz

6 komentářů

 1. No nevydržel jsem to a po takhle oslavné recenzi jsem si hru koupil

 2. MC: Sandstorm není vyloženě špatná hra, ale mě osobně nesedla. Nedá se u ní vůbec strategicky myslet a taktizovat, protože nepřátelé jsou opravdu bez inteligence. Například procházím tunelem, kde absolvuji přestřelku s dvěma či třema teroristy a za rohem postává několik dalších aniž by jim šla pomoci. Umělá inteligence je obecně v Sandstormu dosti mizerná.
  Pochválit naopak musím grafické provedení a in-game video sekvence, které hře dodají tu pravou atmosféru. Sandstorm má 10 poměrně rozsáhlých a různorodých misí, které určitě na nějaký čas zabaví. Náročnějšího hráče, který kromě tupého střílení vyžaduje i trochu taktizování a strategického myšlení ale ani zdaleka neuspokojí.
  Pokud cena klesne tak na polovinu tak mohu hru všem vřele doporučit – nyní jen pokud opravdu nemáte co pařit.

 3. Ještě by to teda chtělo ten čtyř (osmi) směrnej ovladač a pár tlačítek na druhé straně displeje. Ale né, my tlačítka nepotřebujeme, nejsou dostatečně cool (iPhone a všechny jeho kopie: HTC Touch HD atd…)

 4. Htc hero ma alespon kulicku tracball … to na hry neni vubec spatny, da se tim zv/adnout pohyb v prostoru, no na ostatni stejne musim pouzit touchscreen

 5. mno to vypada velice hezky ;) uz aby byly nejake takove hry i na WM

 6. To GE0RGE:
  Mno trackball bych na nejakem PDA s WM taky rad videl Nebo to kolecko, co mel HTC Polaris, to je na listovani bomba

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).