Domů » Bleskovky » Modelová řada Nexus nekončí, Google má v plánu odhalit další nová zařízení

Modelová řada Nexus nekončí, Google má v plánu odhalit další nová zařízení

V posledních týdnech se začalo spekulovat, že by Google mohl skončit s „rodinou“ zařízení Nexus. Nahrávalo tomu oznámení Samsungu Galaxy S4 s čistým systémem, nepředstavení nových zařízení na Google I/O a Motorola a její X Phone. Nově do této řady přibylo HTC One s čistým Androidem a s ním i prohlášení vedoucího Androidu, Sundara Pichaie, že Google je odhodlaný dál vyrábět zařízení Nexus. Ten na konferenci AllThinksD prohlásil: „Idea za Nexusy je tlačit i hardware, proto s tím budeme pokračovat.“ Pichai tak vyvrátil, že by Google se zařízeními Nexus skončil.

  

Dále prohlásil, že společnost bude spolupracovat s výrobci na propagování čistého Androidu. To se doposud nedělo a považuji to za pozitivní změnu, jelikož nadstavby jednotlivých výrobců přinášely svá úskalí. Zatím jsme od minulého roku neviděli žádná nová Nexus zařízení. V loňském roce byl představen Nexus 7 od Asusu, Nexus 10 od Samsungu a Nexus 4 (recenze), který vyrábí LG. Zatím nejsou žádné bližší informace, kdy by mohla být nová zařízení představena, ale minimálně u nástupce tabletu Nexus 7 by to mělo být na spadnutí.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).