Mobilní hráči nejvíce utrácejí na platformě Windows Phone

Ačkoliv je platforma Windows Phone poměrně mladá, nedávno oslavila teprve druhé narozeniny, může se pochlubit stabilním růstem počtu her a aplikací, který nedávno překročil 120 tisíc kusů v obchodě Store (dříve Marketplace). Přesto se ale v celkových číslech nemůže ani zdaleka rovnat svým největším konkurentům, Androidu a iOS, jejichž uživatelé si mohou vybírat ze stovek tisíců programů.

 

Analytická společnost EEDAR, která se zaměřuje na výzkum ve videoherním průmyslu, teď ale přišla se zajímavou studií, jejíž údaje musí zaujmout všechny komerční mobilní vývojáře. Podle ní totiž majitelé telefonů s operačním systémem Windows Phone utrácí za hry v průměru více peněz než jejich kolegové na jiných platformách.

V USA je zhruba 27 milionů aktivních mobilních hráčů na platformě iOS a 34,5 milionů na Androidu. Zatímco trhu bezplatných her dominují druzí jmenovaní, „Applisté“ zase vévodí skupině pařanů, kteří měsíčně utratí méně než 5 USD. Na druhou stranu celých 9 procent aktivních hráčů na okenatých smartphonech utratí měsíčně za nákup ve Store více než 25 dolarů.

 

Uvedené statistiky se sice týkají pouze Severní Ameriky, pro většinu herních vydavatelů je ale právě tento trh tím nejpodstatnějším. Každý si ale musí spočítat sám, zda se mu portace starší hry nebo souběžný vývoj novinky i pro Windows Phone vyplatí, případně na jakou skupinu uživatelů má cílit.

Ačkoliv je tedy nabídka her pro mobilní systém Microsoftu stále podstatně menší než u konkurence, dá se očekávat, že nadále poroste – snad i díky nové generaci systému, která programátorům nabízí spoustu nových možností.

Zdroje: WPCentral, GamesIndustry

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku