Mobilní hra Heroes of Middle-Earth láká na sbíraní kartiček, tahové souboje a bohatý svět Pána prstenů

gandalf lord of the rings

Společnost Electronic Arts oznámila novou mobilní hru pro iOS a Android, která využívá licenci Pána prstenů a Hobita. RPG s názvem The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth láká na tahový soubojový systém, ikonické bitvy a sbírání kartiček zobrazujících důvěrně známé postavy z knižní předlohy. Vývoj má na starosti studio EA Capital Games z amerického Sacramenta, které má na svém kontě velmi úspěšnou a koncepčně podobnou hru na motivy Hvězdných válek s podtitulem Galaxy of Heroes.

Propracované RPG

Z hlediska monetizačního modelu půjde o free-to-play titul, který se v rámci limitovaného beta testování podívá na mobilní obrazovky už v průběhu letošního léta. Podle tiskové zprávy se hráči kromě širokého seznamu oblíbených postav mohou těšit také na propracovanou grafiku, kvalitní animované filmečky a promyšlenou uměleckou stylizaci.warcraft arclight rumbleNepřehlédněte

Mobilní Warcraft nese podtitul Arclight Rumble. Jde o roztomilou free-to-play strategii

Vydavatelství Electronic Arts navázalo partnerství se společností Middle-earth Enterprises, která vlastní práva k vybraným literárním dílům J. R. R. Tolkiena. Výsledný titul by tak měl obsahově těžit především z knih.

Hrátky s prstenem

S oblíbenou licencí v minulosti pracovala řada videoherních tvůrců a studií. Samotné EA na počátku nového tisíciletí vydalo několik her na motivy filmové trilogie. V nedávných letech se značkou operovala společnost Warner Bros., jejíž studio Monolith Productions stojí za povedenými akčními RPG Middle-earth: Shadow of Mordor, resp. Shadow of War. Ze současných projektů pak stojí za zmínku například dobrodružná hra Gollum s důrazem na kradmý postup úrovněmi.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku