Cena:

Mobilní budoucnost HTC? Vlajkové modely a střední třída

HTC v tomto týdnu představilo smartphone Desire 12s, jedná se o model nižší střední třídy, který je určen především pro domácí tchajwanský trh. Telefon nabídne 5,7″ HD+ displej bez výřezu a poměrně širokými rámečky, jednočočkový hlavní fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a 5Mpx selfie kamerku.

Pohonnou jednotkou se stal Qualcomm Snapdragon 435 se 4 GB RAM, vnitřní paměť má kapacitu 64 GB, na trh půjde ještě varianta se 3 GB RAM a 32GB pamětí. Telefon má akumulátor s kapacitou 3 075 mAh a běží na něm operační systém Android 8.1 Oreo.

„Nová“ strategie pro příští rok

Po představení HTC Desire 12s oznámil prezident HTC Darren Chen „změnu“ strategie pro příští rok, která má tchajwanského výrobce navrátit do černých čísel. V plánu je soustředit se pouze na vlajkové modely a střední třídu, což v podstatě HTC dělá i dnes, neboť střední třída je poměrně široký pojem.

HTC považuje za střední třídu i nový model Desire 12s a věří, že zaznamená skvělé prodeje před blížícím se čínským novým rokem. Do konce prosince ještě půjde do prodeje speciální varianta HTC U12 life v konfiguraci 6/128 GB. HTC také hodlá více propagovat blockchainové telefony; první model Exodus 1 už je údajně vyprodán, byť žádná čísla zveřejněna nebyla.

HTC se také bude velmi angažovat v oblasti virtuální reality; má v plánu udělat ze svého Viveportu ekvivalent mobilních obchodů Apple App Store a Google Play Store.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.