TOPlist

Mistr rychlonabíjení? Infinix to zvládne za 7,5 minuty, pořádný hukot je to i bezdrátově

charging
  • Infinix trhá rekordy v rychlém nabíjení
  • Kabelem umí poslat 260 wattů, bezdrátově 110 wattů
  • Technologii poprvé nabídnou smartphony z řady Infinix Note

Výdrž telefonů se za poslední roky nijak zázračně nezvýšila, zato výrobci čím dál více zaměřují své úsilí na rychlost nabíjení. Pozadu nezůstává ani společnost Infinix, která představila vlastní systém nabíjení All-Round FastCharge, který funguje nejen po kabelu, ale i bezdrátově.

infinix 2

Největší výkon umí Infinix „protlačit“ přes kabel, zde firma umí dosáhnout výkonu až 260 wattů. Může za to několik aspektů. Tím prvním je nová architektura založená na inteligentním obvodu 4-Pump, který dokáže inteligentně identifikovat požadavky zařízení a dynamicky přidělovat počty nabíjecích čerpadel.

Dalším článkem do skládačky je nový akumulátor 12C s více elektrodovými koncovkami, které mají zvýšit účinnost konverze nabíjení až na 98,5 procent. Tato baterie si má zachovat 90 procent své kapacity i po 1000 nabíjecích cyklech. Přizpůsobena byla i nabíječka, která díky technologii GaN disponuje malými rozměry, inteligentnějším a bezpečnějším řízením nabíjení. Poslední součástí je speciální kabel s čipem Emarker, který může přenášet proud až 13 A. Infinix se chlubí, že bezpečnost hlídá celkem 140 mechanismů a víc než 20 teplotních čidel.

Díky technologii All-Round FastCharge s maximálním výkonem 260 wattů je možné dobít akumulátor o kapacitě 4400 mAh z nuly na 25 procent za pouhou minutu, kompletní načerpání energie pak trvá 7,5 minuty.

Bezdrátová varianta All-Round FastCharge má strop na 110 wattech – výrobce využívá na míru vyrobené cívky s malou citlivostí, které mají nižší odpor, což se má pozitivně projevit na nižší teplotě a na prodloužení doby, kdy lze nabíjet špičkovým výkonem. Samotná nabíječka od Infinix je konstruována pro vertikální i horizontální nabíjení, obsahuje dvě cívky a ventilátor pro chlazení.

Poprvé bychom se měli s novým systémem nabíjení setkat v nových telefonech Infinix Note, zatím však nevíme, kdy budou představené.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku