Domů » Bleskovky » Mimozemšťané a kruhy v obilí? Ne, pouze virální kampaň NVidie

Mimozemšťané a kruhy v obilí? Ne, pouze virální kampaň NVidie

Společnost NVidia připravila v souvislosti s uvedením svého nového čipu Tegra K1 vskutku originální reklamní kampaň. V poli u města Salinas v Kalifornii se totiž před nedávnem objevil kruhový obrazec, což přitáhlo pozornost mnoha odborníků na UFO. Při snaze rozšifrovat informace v obrazci zjistili, že je v něm několikrát zapsáno číslo 192 Braillovým písmem. Vše bylo samozřejmě dokonale zinscenované.

Odhalení přišlo na tiskové konferenci NVidie, která se přiznala, že stojí za stvořením tohoto úkazu. Obraz v poli znázorňuje čip Tegra K1 a číslo 192 počet grafických jader, obsažených v tomto čipu. Virální video se rychle šířilo internetem a získalo značný ohlas. NVidia chtěla podle svých slov touto kampaní oslavit úspěch stvoření svého nového čipu něčím stejně tak nadpozemským, jako je čip sám.

Podobné kousky, které mají za úkol v prvním případě zmást obyvatelstvo a poté přijit s šokujícím odhalením, jsou ve světě poměrně běžné. U nás podobnou formu kampaně zvolila firma Jägermeister, když před dvěma roky k lesu poblíž Milovic umístila velkou ledovou kouli.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments