Domů » Bleskovky » Microsoft zveřejnil nová SDK pro Windows Phone: Nokia Imaging a Lumia SensorCore

Microsoft zveřejnil nová SDK pro Windows Phone: Nokia Imaging a Lumia SensorCore

Od dnešního dne mohou vývojáři aplikací pro systém Windows Phone používat nové nástroje pro vývoj, Microsoft na blogu Nokia Conversations oznámil uvolnění dvojice SDK pro širší využití funkcí fotoaparátu a zpracování obrázků také pro možnost využít vestavěné senzory v úsporném režimu, tzv. Sensor Core.

Nokia Imaging SDK 1.2

Díky novým nástrojům mohou vývojáři aplikací tvořit podobné aplikace, jako jsou Nokia Creative Studio, Storyteller nebo Cinemagraph. Nové SDK umožňuje využít veškeré softwarové a hardwarové novinky telefonů se systémem Windows Phone a také počítačů a tabletů se systémem Windows.

 

Nové aplikace, využívající nových možností, mohou být univerzální a tudíž sdílet na obou platformách většinu kódu. Nově bude možné budovat aplikace pro tvorbu a úpravy animací GIF nebo slučovat fotografie na základě jejich podobnosti. Nové SDK Nokia Imaging lze stáhnout ze stránek Nokia Developers.

Nokia SensorCode SDK beta

Tento nástroj umožňuje aplikacím využívat funkce senzorů, sledujících pohybovou aktivitu uživatele, aniž by se tato činnost drasticky projevila na výdrži baterie. Tuto funkci již podporuje například aplikace Zdraví a fitness od Microsoftu, díky novému SDK ji mohou využívat i aplikace třetích stran.

Podmínkou je ale vlastnictví telefonu s novějším procesorem Qualcomm Snapdragon, aktuálně jsou to letošní modely Lumia 630/635, 930 a Icon, po updatu firmwaru Lumia Cyan to bude i Lumia 1520. Nokia SensorCode SDK beta lze stáhnout rovněž ze stránek Nokia Developers.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. eb221364 (neregistrovaný)

    Libil by se mi storyteller integrovany do onedrivu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).