Domů » Bleskovky » Microsoft zřejmě příští rok představí Surface poháněný ARMovým čipsetem

Microsoft zřejmě příští rok představí Surface poháněný ARMovým čipsetem

Vůbec první tablet Microsoft Surface z roku 2012 poháněl ARMový čipset NVidia Tegra 3, kvůli značně omezenému systému Windows RT se ale příliš neuchytil a Microsoft nakonec tuto platformu zcela zrušil. Příští rok bychom se však mohli opět tabletu Surface s ARMovým čipsetem dočkat.

Naznačujete to inzerát na pracovní pozici, přes který Microsoft hledá výrobního inženýra a testera hardwaru. Pracovat bude v budově 85, v níž vznikají všechna zařízení Surface; jeho náplní bude testování sítí Wi-Fi a LTE s různými čipsety, mezi nimiž je i chystaný Qualcomm Snapdragon 845. Hledaný zaměstnanec také bude často cestovat do Číny, aby se setkával s výrobními týmy. Microsoft si v čínských továrnách společnosti Pegatron nechává vyrábět právě zařízení Surface a také konzole Xbox.

Počítače s ARM procesory a Windows 10 mají šokovat několikadenní výdrží na baterii

Příchod Surface s ARMovým čipsetem dává smysl – poběží na nich totiž systém Windows 10 on ARM s možností emulovat desktopové aplikace, takže uživatel by neměl být v jejich používání nijak omezen. Kromě toho tato zařízení mají nabídnout dechberoucí výdrž na jedno nabití a v neposlední řadě integrovanou LTE konektivitu. Vůbec první zařízení s Windows 10 on ARM mají přijít ještě v letošním roce, možná budou představena už příští týden na akci Snapdragon Technology Summit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments