Domů » Bleskovky » Microsoft začíná s Insidery testovat jiný způsob distribuce podzimní aktualizace Windows 10

Microsoft začíná s Insidery testovat jiný způsob distribuce podzimní aktualizace Windows 10

Odebíráte nová testovací sestavení Windows 10 v kanále Release Preview? Tak se nelekejte, pokud vám byla zničehonic nabídnuta aktualizace na verzi 19H2, tedy „velké“ podzimní aktualizace. Neznamená to totiž, že by byla hotová a brzy připravena k vypuštění (jak to u kanálu Release Preview obvykle bývá), ale k ověření funkčnosti způsobu distribuce. Proto také tento update dostává přibližně desetina Insiderů.

Windows 10

Podzimní update bude svým rozsahem funkcí malý, a tak jej Microsoft vůbec poprvé nebude poskytovat jako zcela novou verzi, ale pouze jako „zaplátovací“ balíček, který ale povýší současnou verzi 19H1 na 19H2. Současná testovací verze nese označení 18363.327 a nenabízí všechny novinky, které jsou již dostupné v pomalém kanále.

Jaké podzimní update přinese novinky?

A jaké novinky tedy na podzim v ostré verzi přijdou? Budou skutečně kosmetické, toto je seznam těch nejviditelnějších:

  • Nové události půjde přidávat přímo do „minikalendáře“ u hodin v systémové liště
  • Nastavení Centra akcí půjde vyvolat speciálním tlačítkem přímo v Centru akcí
  • Z Centra akcí také půjde nově konfigurovat, popř. zcela vypnout notifikace jedné konkrétní aplikace nebo webové stránky
  • Navigační podokno menu Start se rozbalí při přejetí myši
  • Notifikace v nastavení se nově budou řadit chronologicky podle posledního přijatého oznámení
  • U vybraných procesorů má být zvýšena výdrž na baterii

Kdy podzimní update vyjde, je prozatím nejisté, dá se však předpokládat, že je již funkčně hotov a Microsoft tak bude v příštích týdnech systém ladit po stránce stability a spolehlivosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).