Microsoft začal uvolňovat aktualizaci na Windows Phone 7.8 (aktualizováno)

V internetových diskuznícn fórech se to hemží zprávami o tom, že Microsoft začal uvolňovat aktualizaci na Windows Phone 7.8. Samotná firma ještě nic oficiálně neoznámila, a tak jsme odkázáni jenom na příspěvky uživatelů. Server wp7.nl potvrdil přijetí nové verze systému na telefonu Nokia Lumia 800, dá se ale očekávat, že se jí dočkají i majitelé ostatních Lumií. Další zařízení snad budou brzy následovat.

 

Celý proces se kromě zálohování a obnovování dat skládá ze čtyř různých kroků (viz obrázek výše), mezi kterými je nejen instalace samotného systéemu, ale i aktualizace přímo od Nokie, která obsahuje další funkce. Pokud máte telefon od finského výrobce a update k vám ještě nedoputoval, můžete vyzkoušet známý trik s odpojením internetového připojení uprostřed zjišťování dostupnosti v Zune. Zatím se ale nepodařilo potvrdit, zda i tentokrát funguje.

Pokud už jste se nové verze dočkali, budeme rádi, když se o tom spolu s modelem telefonu s námi podělíte pod článkem. Na toto téma se diskutuje také v našem fóru.

Aktualizováno 18. prosince

Nokia přišla s upřesněním, že aktualizace je určená pouze pro předprodukční verze telefonů, nikoliv pro zařízení z běžné distribuce. Pro tyto modely, stejně jako pro telefony dalších výrobců stále platí termín „na začátku roku 2013“.

Zdroje: WP7.nl, PocketNow

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku