Cena:

Microsoft začal prodávat konkurenty Chromebooků: ceny startují na 189 dolarech

Microsoft předevčírem představil novou edici Windows 10 s přídomkem S, která má být určena především do levných zařízení pro studenty, avšak může se objevit i v dražších přístrojích, jak to ostatně dokazuje nový Surface Laptop (více informací). První várka nových levných notebooků s Windows 10 S, které mají konkurovat Chrombookům, se objevila na webu Microsoftu. Jakou mají výbavu?

windows-10-s-laptop-lineup

Novinky pocházejí od tradičních výrobců – HP, Dell, Acer, Asus, Toshiba či Samsung. Jedná se o notebooky klasické konstrukce i konvertibly s displejem otočným okolo klávesnice. Společným jmenovatelem všech zařízení je dotykový 11,6″ displej (s HD nebo Full HD rozlišením), procesor Intel Celeron N3XXX, 4 GB RAM a 64GB vnitřní paměť. Ceny se pohybují mezi 189 – 299 dolary, což je v přepočtu asi 4 700 až 7 400 korun bez DPH. První zařízení s Windows 10 S by se měla dostat do prodeje v průběhu letošního léta.Nepřehlédněte

Windows 10 S oficiálně: Windows Store jako jediný zdroj aplikací

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.