Domů » Bleskovky » Microsoft XIM: Prezentujte své fotografie simultánně na telefonech svých přátel

Microsoft XIM: Prezentujte své fotografie simultánně na telefonech svých přátel

Chcete-li okamžitě ukázat přátelům své fotografie ve vašem telefonu, aniž byste jej dali z ruky, máte novou možnost, která vznikla v laboratořích Microsoft Research. Jeho vývojáři vytvořili multiplatformní aplikaci, která bere sdílení fotografií za zcela opačný konec, než jsme zvyklí. 

Princip je jednoduchý, vyberete si album, které chcete svým přátelům ukázat (z lokálního úložiště, z Facebooku, Instagramu nebo OneDrive), aplikace XIM vygeneruje odkaz a vy jej pošlete vybraným přátelům. Ti po jeho otevření uvidí na displeji svého zařízení zrcadlený obraz z vašeho telefonu včetně přesunů mezi jednotlivými obrázky v rámci sdíleného alba.

  

Nemáte-li při ruce televizor nebo počítač a přesto chcete ukázat přátelům své fotografie, aniž byste se tísnili u jednoho malého zařízení, může se stát Microsoft XIM vhodným nástrojem. Po ukončení seance vaši přátelé přístup do alba ztratí, mohou si však během prohlížení alba vybrané snímky uložit do paměti svého zařízení, případně prezentaci obohatit vlastními obrázky.

  

Aplikace XIM je zdarma ke stažení pro zařízení se systémy Android a Windows Phone (nutno přepnout region na USA), odkaz z XIM lze otevřít i v běžném internetovém prohlížeči na počítači. Verze pro iOS má být vypuštěna brzy.

Odkaz na Google Play Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Takhle to má být :-) napřed appka pro Android a WP, iOS později ;-)

 2. lerion (neregistrovaný)

  Na začátku to chce registraci. Při ní to chce tel. číslo. A nebere to české tel. číslo.

 3. To jsem taky zjistil takže k ničemu

 4. WiliamWallace

  Tohle by bylo dobré integrovat do Skype, pak by se dalo prezentovat několika lidem fotografie a zároveň to doprovázet mluveným komentářem. Prohlížení fotografií bez komentáře je dobré opravdu jen pro partu lidí u jednoho stolu a to trošku postrádá smysl nutnosti být online. To už je lepší pouštět fotky v televizi, když 90% televizí toto podporuje.

 5. Zdenek (neregistrovaný)

  Trochu mi to pipomina Nokia Photobeamer ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).