Domů » Bleskovky » Microsoft Word Flow pro iOS na videu: Originální klávesnice, co se umí ohnout

Microsoft Word Flow pro iOS na videu: Originální klávesnice, co se umí ohnout

Nedávno jsme vám přinesli recenzi klávesnice Hub Keyboard pro iOS, pod kterou je podepsán Microsoft. Tuto klávesnici vytvořili jeho zaměstnanci z vlastní iniciativy ve svém volném čase v rámci programu Microsoft Garage, ve stejném programu vzniká i klávesnice Word Flow. Ta se jmenuje stejně jako systémová klávesnice na systému Windows Phone (Mobile), oproti dlaždicovému systému jsou však její možnosti mnohem širší.

Hands-on: Microsoft's Upcoming Word Flow Keyboard

Word Flow pro iOS se zatím nachází ve stádiu uzavřeného testování, avšak díky zahraničním redakcím WPCentral a WMPowerUser máme možnost se na funkce klávesnice podívat s předstihem. Bezesporu nejzajímavější je originální rozložení kláves pro psaní jednou rukou – jednotlivá tlačítka se zobrazí v soustředných čtvrtkruzích se středem buď v levém, nebo pravém spodním okraji telefonu, podle toho, jakou rukou telefon ovládáte. Pochopitelně je ale možné přepnout klávesnici do standardního řádkového módu.

wordflowkey

Ve všech režimech je možné psát jak vyťukáváním písmen, tak tahy po nich. Klávesnici lze podbarvit jedním z přednastavených témat, případně si vybrat vlastní obrázek, oříznout jej a zvolit barvu a gradient okolí klávesnice a stisknutých tlačítek. Samozřejmostí je našeptávač slov a autokorekce, na rozdíl od Windows Mobile však chybí trackpad pro přesný posun v textu.

Klávesnice Word Flow pro iOS by měla být dostupná veřejnosti na začátku léta, o verzi pro Android či o úpravách systémové klávesnice ve Windows 10 Mobile nemáme žádné informace. Pokud byste chtěli dostat Word Flow s předstihem, můžete se zapojit do testovacího programu na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Wynston (neregistrovaný)

  a nejlepúsi je, ze na vlastnim produktu maji klavesnici mizernou az strach.

  • erik (neregistrovaný)

   Co :)? Sak na w10m je ta sama klavesnice s word flow, ted na ni pisu. Jedine co neumi je ten jednorucni rezim a obrazek na pozadi. Ale navic ma zase ten „joystick“ na psani.

   • Wynston (neregistrovaný)

    „je stejna“ a „jedine co neumi“ se vylucuje.

 2. erik (neregistrovaný)

  OK, tak je skoro stejná. Chtěl jsem hlavně napsat že má stejný word flow a jediné v čem je jiná je že nemá mód pro jednu ruku a volitelné pozadí. V žádném případě ale není pravda, že by byla „mizerna az strach“. Podle mně jsi snad W10m nikdy nepoužíval a jenom hejtíš.

  • Norman Bates (neregistrovaný)

   I já si myslím, že klávesnice na W10 je tragická. Psaní tahem je nepřesné, predikce na úrovni doby kamenné. Dostat vlastní slova do slovníku je zbytečně komplikované a i když to zvládneš, stejně jsou většinou ignorována.
   Nostalgicky vzpomínám na SwiftKey z Androidu, to byla špička. Tohle, to je parodie.
   Můj názor.

 3. hrosovka (neregistrovaný)

  Meli by predevsim odstarnit tu ceskou specialitu mtera ubira misto ostatnim klavesam.

 4. pantonik (neregistrovaný)

  Tedy já jsem si na to psaní zvyknul a docela to využívám. Není to bez chyb , nicméně baví mé to opravování chyb.;-)
  Až to ještě vylepší, tak budu mile překvapen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).