Domů » Bleskovky » Microsoft Word Flow pro iOS na videu: Originální klávesnice, co se umí ohnout

Microsoft Word Flow pro iOS na videu: Originální klávesnice, co se umí ohnout

Nedávno jsme vám přinesli recenzi klávesnice Hub Keyboard pro iOS, pod kterou je podepsán Microsoft. Tuto klávesnici vytvořili jeho zaměstnanci z vlastní iniciativy ve svém volném čase v rámci programu Microsoft Garage, ve stejném programu vzniká i klávesnice Word Flow. Ta se jmenuje stejně jako systémová klávesnice na systému Windows Phone (Mobile), oproti dlaždicovému systému jsou však její možnosti mnohem širší.

Word Flow pro iOS se zatím nachází ve stádiu uzavřeného testování, avšak díky zahraničním redakcím WPCentral a WMPowerUser máme možnost se na funkce klávesnice podívat s předstihem. Bezesporu nejzajímavější je originální rozložení kláves pro psaní jednou rukou – jednotlivá tlačítka se zobrazí v soustředných čtvrtkruzích se středem buď v levém, nebo pravém spodním okraji telefonu, podle toho, jakou rukou telefon ovládáte. Pochopitelně je ale možné přepnout klávesnici do standardního řádkového módu.

wordflowkey

Ve všech režimech je možné psát jak vyťukáváním písmen, tak tahy po nich. Klávesnici lze podbarvit jedním z přednastavených témat, případně si vybrat vlastní obrázek, oříznout jej a zvolit barvu a gradient okolí klávesnice a stisknutých tlačítek. Samozřejmostí je našeptávač slov a autokorekce, na rozdíl od Windows Mobile však chybí trackpad pro přesný posun v textu.

Klávesnice Word Flow pro iOS by měla být dostupná veřejnosti na začátku léta, o verzi pro Android či o úpravách systémové klávesnice ve Windows 10 Mobile nemáme žádné informace. Pokud byste chtěli dostat Word Flow s předstihem, můžete se zapojit do testovacího programu na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments