TOPlist

Microsoft Word dostal extrémně praktickou novinku. Čekalo se na ni několik let

Windows 11 na notebooku
  • Microsoft mění některé klávesové zkratky v editoru Word
  • Hlavní novinkou je změna významu zkratky Ctrl + Shift + V

Textový editor Microsoft Word letos slaví 40 let svojí existence, a i když se za ty roky stal v psaní textu etalonem, některé moderní prvky mu překvapivě dlouho unikaly. Jedním z nich byla dnes již zažitá klávesová zkratka pro vkládání neformátovaného textu, kterou Microsoft přidal teprve v minulém týdnu.

Zatímco drtivá většina aplikací (dokonce i webový Word) používají ke vložení neformátovaného textu klávesovou zkratku Ctrl + Shift + V (v macOS je to Cmd + Shift + V), desktopový Word dosud tuto možnost dosud neznal. Vkládání neformátovaného textu bylo sice možné skrze kontextové menu skrze ikonu, avšak pro spoustu uživatelů je používání klávesových zkratek rychlejší, a tím pádem produktivnější variantou.

Klávesová zkratka Ctrl (Cmd) + Shift + V byla ve Wordu původně určená k aplikaci zkopírovaného formátu, pro tyto účely bude nově sloužit zkratka Ctrl (Cmd) + Alt + V. Podobnou logikou bude změněna i zkratka pro kopírování formátu, která je nově Ctrl (Cmd) + Alt + C. Změny v klávesových zkratkách nebudou aplikovány okamžitě, nejprve je budou nějakou dobu testovat účastníci programu Office Insider. Pokud vám nebudou vyhovovat, budete mít možnost se skrze nastavení Wordu vrátit k původním.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku