Cena:

Microsoft vydal podzimní update Windows 10. „Jedenáctky“ míří na více zařízení

Windows 11 13 1

Pokud jste z přesvědčení nebo kvůli nepodporovanému hardwaru odolali pokušení nainstalovat si Windows 11, máte nově možnost nainstalovat si čerstvě vypuštěnou podzimní aktualizaci Windows 10. Stejně jako v případě posledních updatů se nejedná o velký update, ale pouze o servisní balíček, který nepřináší žádné podstatné novinky.

Windows 10

Windows 10 21H2: co je nového?

Letošní podzimní aktualizace Windows 10 přináší celkem tři novinky:

  • Vylepšené zabezpečení Wi-Fi pomocí standardu WPA3 H2E
  • Podporu Windows Hello pro firmy bez nutnosti použití hesla
  • Podporu hardwarové akcelerace v linuxovém subsystému (WSL) a Azure IoT Edge pro Linux ve Windows

V souvislosti s vypuštěním podzimní aktualizace Microsoft také zveřejnil, jak to bude s updaty Windows 10 dál. Nově nebudou „velké“ updaty přicházet jednou za půl roku, ale stejně jako v případě Windows 11 budou vycházet jednou ročně. Příští aktualizace funkcí Windows 10 tak vyjde až v druhé polovině příštího roku.

Windows 11 dostává větší množství počítačů

Microsoft také začal urychlovat vypouštění systému Windows 11 na starší zařízení. Na základě pozitivní zpětné vazby ze zavádění aktualizací byla odstartována další vlna, která se mimo jiné týká například i našeho redakčního notebooku Surface Laptop 3.

Windows 11 photo 04

Groove Music brzy skončí

Systému Windows se týká i další novinka, kterou nejprve ocení účastnici programu Insider. Microsoft totiž v kanále Dev uvolnil novou aplikaci Media Player, která se má stát jednotným multimediálním centrem pro přehrávání audia i videa. Aplikace ve Windows 11 nahradí Groove Music i stařičký Windows Media Player, byť ten ještě v sekci Nástroje nějakou chvíli zůstane.

Do aplikace Media Player si budete moci nahrát svoji knihovnu hudby i videí, budete v ní moci vytvářet playlisty, chybět nebude ani celoobrazovkový mód či minipřehrávač.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.