Domů » Bleskovky » Microsoft: Všechna zařízení s Windows Phone 8 bude možné aktualizovat na verzi 8.1

Microsoft: Všechna zařízení s Windows Phone 8 bude možné aktualizovat na verzi 8.1

Nová verze operačního systému Windows Phone s označením 8.1 je očekávaná na jaře letošního roku. Dosud však nebylo jasné, zdali bude umožněn i upgrade stávajících Windows Phone zařízení, některé jazyky tvrdily, že nikoliv. Product manager Microsoftu Greg Sullivan v tom udělal jasno.

 

„Nestaneme se svědky stejné zkušenosti jako při přechodu z Windows Phone 7 na verzi 8,“ prozradil Sullivan v rozhovoru na CES. Nemožnost aktualizovat Winodws Phone 7 na verzi 8 před rokem a půl zklamala mnohé fanoušky, redmondský gigant se proto rozhodl slíbit, že systém Windows 8 a další budou mít garantovanou podporu aktualizací po dobu 36 měsíců. I když podpora nutně neznamená dostupnost poslední verze systému, je vidět, že Microsoft vyvíjí snahu si své zákazníky udržet a získávat nové. Sullivan rovněž dodal, že WP8 je velmi silný systém a v dohledné době jej Microsoft nebude spouštět z očí.

  

Rozhovor se netočil jen kolem upgradu systému, ale rovněž padla otázka, zdali bude Microsoft u smartphonů nadále používat název Nokia. „Budeme mít licenci na název Nokia,“ potvrdil Sullivan. Softies také hodlají pokračovat v rozvíjení technologií společnosti Nokia jako jsou například fotoaparáty PureView.

  

Ohledně nových Dual OS platforem, které na CES představili jak Intel, tak AMD, se Sullivan vyjádřil, že podpora dual OS je ze strany Microsoftu nepravděpodobná, jelikož pro uživatele přináší mnoho složitostí. Řeč přišla i na snižování počtu operačních systémů, přecijen Microsoft má v současné době na trhu Windows pro PC, Windows RT a Windows Phone 8. Sullivan se vyjádřil, že je důležité podporovat jak Windows pro ARM, tak pro x86. Ohledně sloučení Windows RT a Windows Phone doslova řekl: „Windows Phone nebo Windows RT – toť otázka.“

 

Budeme se tedy velmi těšit na jaro a doufat, že upgrade na novou verzi systému nebude podmíněn například 1 GB operační paměti a že jej skutečně obdrží všechna Windows Phone 8 zařízení. Stejně tak je potěšující zpráva, že se Microsoft alespoň prozatím nechystá zadupat značku Nokia do země a bude pokračovat v trendech, které finská značka nastolila. A jak to nakonec bude se slučováním systémů Microsoftu se necháme překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments