Microsoft varuje: Office bude na nových Macích startovat až 20 vteřin

office

Apple v uplynulém týdnu představil nové počítače, které pohání vlastní ARMový čipset Apple M1. Jeho výkon je dle prvních měření obdivuhodný, ovšem některé aplikace psané pro procesory od Intelu mohou mít s odlišnou architekturou problém. Mezi ně se bude řadit i kancelářský balík Microsoft Office.

První spuštění Wordu, Excelu nebo PowerPointu může trvat až 20 vteřin

Microsoft v podpůrném dokumentu vysvětluje, že jeho kancelářské aplikace mohou na nových Macích startovat až 20 vteřin, neboť ještě nejsou na jablečné procesory optimalizovány a musí ke svému běhu využívat emulační vrstvu Rosetta 2.

Naštěstí toto zpomalení se týká pouze prvního spuštění, každé další spuštění už má být standardně rychlé. Aplikace Office mají na Apple M1 běžet bez významných výkonnostních dopadů a budou podporovat všechny obvyklé funkce.

Tento stav má trvat pouze v aktuálním přechodovém období. V Redmondu prý již usilovně pracují na přidání nativní podpory pro ARMové čipsety s tím, že se aplikace stane univerzální a bude nativně běžet na obou typech procesorů. Kdy má být tato verze hotová, však zatím není jasné.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku