Domů » Bleskovky » Microsoft varuje: koronavirus ovlivní naše příští finanční výsledky

Microsoft varuje: koronavirus ovlivní naše příští finanční výsledky

Koronavirus ovlivňuje nejen životy lidí, ale i velkých korporací. Apple musel před nedávnem uznat, že kvůli této nemoci nebude schopen splnit předpokládané finanční cíle stanovené pro tento kvartál, stejně se nyní vyjadřuje i Microsoft.

microsoft surface go 94

U Microsoftu by měla největší dopad koronaviru pocítit divize More Personal Computing, pod kterou firma z Redmondu vyrábí počítače a prodává licence systému Windows. Kvůli koronaviru jsou v tomto segmentu výrazně zpomalené operace v dodavatelských řetězcích a očekává se, že bude pomalejší i náběh do běžného provozu.

cina china koronavirus

Zatímco u prodeje počítačů Surface a licencí Windows Microsoft očekává snížené prodeje, ostatní odvětví by neměla být koronavirem negativně ovlivněna. Divize More Personal Computing se na celkových tržbách Microsoftu podílí zhruba třetinovým podílem, předpoklad pro tento kvartál byl stanoven na 10,75 – 11,15 miliard dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_

A komu to cpou? To je jejich problém…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Asi tak, to jim máme poslat korunu, nebo je litovat, proč nás tím krmí..

lukass71
Uživatel
lukass71

htcjirka: Pro lidi vlastnici akcie od MS nebo investory (i kdyz s prumernym IQ tady ani jednoho z techto lidi uplne necekam) to urcite dulezite je. Stejne jako pro kohokoliv jineho zajimajiciho se o danou spolecnost. Ono aspon, ze tady ta zprava je, nez se bude na konci roku stekat jak vsechno bude do dvou let krachovat.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jj, investor urcite ceka na sdeleni a zverejneni pres media.. :D

lukass71
Uživatel
lukass71

htcjirka: Vzhledem k tomu, ze zverejneni pres media tomuhle dava pak jeste vetsi vahu a ovlivni tak cenu akcii jeste vic, tak ano:)

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ne, nedává to žadný smysl a ani váhu, spíše posměšek.

lukass71
Uživatel
lukass71

htcjirka: Tak ok ekonomiku ty nas:)

bkf1
Uživatel
bkf1

To je problém mnoha firem a pokud někdo z vás investuje do podílovek, tak aspoň ví, proč mu to teď spadlo jak hrušky…

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

je tu vedla clanok s podobnym vyjadrenim od apple. Tam si nestekal. A tu sa hovori ako sa do apple kope. Dvoji meter ako vysity.