Domů » Bleskovky » Microsoft v Outlooku chystá revoluční změnu. Na co se můžeme těšit?

Microsoft v Outlooku chystá revoluční změnu. Na co se můžeme těšit?

Emailový klient Microsoft Outlook čekají obrovské změny. V současnosti se jedná o součást kancelářského balíku Office, ovšem v Redmondu chystají zcela samostatnou verzi, která bude postavená úplně od nuly. Nový Outlook s kódovým označením Monarch je vyvíjen pod hlavičkou iniciativy One Outlook a má se stát univerzálním napříč všemi platformami.

outlook

Jeden Outlook pro všechny

Microsoft chce s novým Outlookem zrušit roztříštěnost svých vlastních poštovních klientů a připravit jeden společný, který bude postaven na webových technologiích. Chybět však nebudou integrace do desktopových operačních systémů, například pro využívání offline úložiště, zasílání notifikací apod. Díky sdílenému kódu mají uživatelé napříč všemi systémy získat stejnou zkušenost.

Na nový Outlook si nicméně budeme muset ještě nějakou chvíli počkat; Microsoft plánuje vydat první preview ke konci letošního roku, výměna aplikací Pošta a Kalendář ve Windows 10 se má uskutečnit až v roce 2022.

Tyto aplikace bude Microsoft už jen udržovat, avšak žádné nové funkce nedostanou; pouze se letos dočkají lehčí aktualizace uživatelského prostředí korespondující s chystanými změnami v samotném systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Páni… Takže na konec PWA. Jak originální 🙂 Google se má čeho bát. Jo počkat… Všichni už stejně máme v pinnutem tabu Gmail a nějakou další appku nepotřebujeme.

  Proč nás Microsoft stále tlačí do instalace, když všechno může běžet v prohlížeči, který mám stejně spuštěný 99 procent času?

  • Ty asi za PC moc nepracuješ, že?

  • Pracuji jenom za pc. Na Chromebooku.

  • A on je Chromebook PC?

  • Pokud PC= Personal computer, tak ano – Chromebook je můj osobní (i pracovní) počítač 🙂

  • Personal Viewer, do Computeru to má hodně daleko

  • Takový pojem slyším poprvé. Můžu poprosit o zdroj?

  • Chulygun: Co má stupidní PWA aplikace společného s práci na PC? Webovou verzi si můžu zobrazit na webu Mrkvosoftu a nemusí mi to balit do nějakého Windowsáckého layoutu.
   S Microsoftem to jde od vydání Win 10 naprosto do kopru. Co to vede ten rádoby cool Ind, je to tragédie.

  • V čem je problém qame? 😄
   Jednoduché na vývoj, jednoduché na správu z pohledu admina, netřeba instalace a aktualizace je zase fajn pro uživatele…

   Jestli nejsi jen člověk, který bude remcat na každý nový přístup? 😉

 2. Já si sice Office 365 platím, ale klasický desktopový outlook nepoužívám. Používám ten předinstalovaný. Chápu, že je to pro firemní sféru asi nezbytné, ale pro běžného uživatele je přehlednější a použitelnější předinstalovaný emailový klient a to i pro práci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).