Domů » Bleskovky » Microsoft v minulém čtvrtletí prodal pouze 1,2 milionů Lumií

Microsoft v minulém čtvrtletí prodal pouze 1,2 milionů Lumií

Minulý týden zveřejněné finanční výsledky Microsoftu za druhé letošní čtvrtletí ukázaly sílu redmondského giganta ve službách a v cloudu (více informací), mobilní divize však skončila ve ztrátě a příjmy z ní meziročně klesly o 71 procent. Microsoft se ani nepochlubil počtem prodaných Lumií, což nepřímo naznačovalo, že pro ně nebyl druhý letošní kvartál vůbec úspěšný. A také nebyl.

Lumia_650

Microsoft totiž druhým čtvrtletím uzavřel svůj fiskální rok a zveřejnil souhrnná čísla za celých 12 měsíců. V nich prodal 13,8 milionů Lumií, z čehož lze vypočítat, že na poslední kvartál připadlo pouhých 1,22 milionů.

Pro srovnání ve fiskálním roce 2015 Microsoft prodal 36,8 milionů Lumií a 126,8 milionů ostatních telefonů; v tom uplynulém to bylo pouze 13,8, respektive 75,5 milionů. Navíc se dá předpokládat, že příští měsíce žádné změny nepřinesou – ostatní výrobci se do výroby telefonů s Windows 10 Mobile nehrnou a Microsoft již nové Lumie nevyvíjí, prodejci pouze doprodávají poslední zásoby. Redmondští navíc zahájili další vlnu propouštění, která se týká 2 850 zaměstnanců, vesměs z někdejší mobilní divize společnosti Nokia.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
97 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments