Domů » Bleskovky » Microsoftu meziročně vzrostly tržby i zisk, příjmy ze smartphonů však klesly o 71 procent

Microsoftu meziročně vzrostly tržby i zisk, příjmy ze smartphonů však klesly o 71 procent

Microsoft zveřejnil výsledky svého hospodaření za poslední kvartál, které naznačují směřování redmonské společnosti do budoucna. Microsoft vykázal příjmy ve výši 22,6 miliard USD a čistý zisk 3,1 miliard. Srovnání se stejným obdobím v loňském roce vyznívá pro Microsoft jednoznačně pozitivně, neboť loni touto dobou softwarový gigant odepisoval akvizici Nokie a skončil ve ztrátě 3,2 miliard dolarů.

Mobilní kapitola se pro Microsoft zcela uzavírá, tentokráte se ani nepochlubil počtem prodaných Lumií; pouze oznámil, že meziroční pokles příjmů z tohoto odvětví činil 71 procent. Někdejší mobilní divize finské Nokie již byla zcela rozpuštěna, a o vývoj dalších smartphonů se aktuálně stará tým okolo Panose Panaye, který má na starosti zařízení značky Surface.

Surface-Microsoft-logo

Toto oddělení funguje poměrně dobře, příjmy ze zařízení Surface meziročně narostly o 9 procent. Stejnou měrou klesly příjmy z herní divize, Microsoft však může těšit, že mu o třetinu narostl počet měsíčně aktivních uživatelů ve službě Xbox Live – aktuálně ji používá 49 milionů hráčů.

xboxones
Příjmy herní divize by mohl povzbudit nový Xbox One S, který se začne brzy prodávat

O více než čtvrtinu narostly příjmy z licencování systému Windows, a to i přestože trh s počítači zažívá pokles. O 54 procent narostly příjmy z předplatného kancelářského balíku Office 365. Finančně se daří i internetovému vyhledávání skrze Bing a v neposlední řadě také serverovým produktům a cloudovým službám, služba Azure například vykázala o 102 procent vyšší příjmy než loni. Za celý loňský rok Microsoft vykázal tržby 92 miliard dolarů, z čehož čistý zisk činí 22,3 miliard dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments