Microsoft uvolnil nástroj ke správě Windows Phone 8 zařízení pod Windows 8

Microsoft před několika hodinami na Windows 8 Store umístil novou aplikaci s názvem Windows Phone, která poslouží ke správě mobilních telefonů se systémem Windows Phone 8. Nástroj je dostupný pouze pro Windows 8, uživatelé Mac OS X, kteří si koupí některý z nových telefonů, budou mít zatím smůlu.

 

Co Windows Phone tool umožňuje?

 • Stahování hudby, fotek a videí z počítače do telefonu (a obráceně)
 • Rychlé sdílení věcí z telefonu pomocí aplikací z Windows 8 (jako Fotografie nebo Hledání). K této práci ani nemusíte otevírat aplikaci pro Windows Phone
 • Automatické ukládání telefonem pořízených fotek a videí do počítače
 • Rychlé zjištění množství využitého místa pro každý typ obsahu, takže bude snadné zajistit, aby vám místo v telefonu nikdy nedošlo
 • Možnost přechodu na WindowsPhone.com a stahování aplikací, zjišťování dalších informací o telefonu nebo jeho vyhledání, když jej ztratíte

Program slouží pouze ke správě telefonů s Windows Phone 8, majitelé zařízení s Windows Phone 7.5 a 7.8 si nadále budou muset vystačit s klasickým Zune Software. Windows Phone tool můžete stahovat z Windows 8 Store.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

15 komentářů

 1. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Vždyť je to úplně to samý jako Zune s úplně stejnou funkcionalitou, akorát je to psaný pro Metro. Smysl mi uniká. Kdyby radši udělali něco na přenos dokumentů z počítače do telefonu. Velký zklamání

 2. jk001 (neregistrovaný)

  ja si myslím že to neurobili pre to lebo MS ako aj apple budú do budúcnosti čím viac tlačiť na cloudové riešenie zdieľania dokumentov môžeš sa čeriť koľko chceš veľký hráči ako MS ,apple a iný sa už rozhodli

 3. p.a.Ť.o (neregistrovaný)

  A záloha zase nic…?!

 4. janac_marek (neregistrovaný)

  Nechápem ignoráciu podpory WP 7.5.

  Neskutočne mi to vadí. Ešte viac ako to, že na WP7.5 nebude upgrade na WP8.

  • mceza (neregistrovaný)

   Vadí mi to také, ale problém bude v tom, že zde bude využito shodného jádra s Windows 8.

   Ale mohli by udělat podobnou (a třeba i omezenou) verzi pro WP7.5. Zune nemám rád a když už mám Windows 8, tak by se mi Metro aplikace líbila.

 5. MrLambert (neregistrovaný)

  No tak třeba bude možná synchronizace po updatu na Windows Phone 7.8. V opačném případě bude mít Microsoft na kontě další naštvané uživatele.

 6. Roman (neregistrovaný)

  Ja som presiel spät na Android po tom ako so msa dozvedel, ze nebude WP8 na stare telefony na stole mam 5 mesacnu Omniu W, ktoru ani nikto nechce kupit. Takze som sa pekne o*bal, no co uz, ale jedno je iste je to moj prvy a posledny telefon, ktory mal nieco docinenia s Microsoftom.

  • janac_marek (neregistrovaný)

   Hej. U Androidu máš istotu upgradu vždy a všade.

   A áno. MS spravil blbosť, ale je to kvôli zmene jadra a neoplatilo sa mu to robiťa si na staré. Každopádne verím, že toto sa moc opakovať nebude.

 7. fredysz (neregistrovaný)

  Roman: A to ti ten telefon po tom oznameni, ze nebude update na WP8, ale jen WP7.8 prestal fungovat? Takove lidi nechapu, to si kupujete telefony, proto ze třeba nekdy v budoucnu dostanou nejake funkce navíc?

  • mino (neregistrovaný)

   Funkcie naviac nie, skor zakladne funkcie. A druhe vec je, ze podpora aplikacii pre stary system skoncila prakticka vdaka novemu jadru.

  • fredysz (neregistrovaný)

   Když telefon nemá zakladni funkce, které od nej požaduju, tak si ho snad nebudu kupovat ne? Nerozumim tomu. Aplikace co nevyzaduji nove API muze vyvojar delat stejne jako doposud a budou kompatibilni s WP7 i WP8

 8. martin-mod (neregistrovaný)

  Lidi, pochopte to už, 7.5 zařízení dostanou update na nový, akorát se to nejmenuje 8, ale 7.8 – budou tam ale všechny nové funkce krom těch, které nepodporuje HW – čili na co bude v systému podpora NFC, když ji telefon nemá apod.

  • uni (neregistrovaný)

   Ano, z tebe má MS marketing radost:-)

   Jinými slovy, ne, WP 7.8 a WP8 není ani náhodou shodné:-) Pokud to však bereš na úrovni „WP8 telefon má displej, WP7.8 má také displej“, tak je vše ok.

   Ale až uvidíš u lidí s WP8 nové věci (aplikace, hry, výkon, rozlišení, podporou HW, apod.) brzo ti dojde, že je něco jinak:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel