Domů » Bleskovky » Microsoft ukázal koncept stolní lampy, která upozorňuje na zmeškané události

Microsoft ukázal koncept stolní lampy, která upozorňuje na zmeškané události

V letošním roce Microsoft představil bezdrátovou nabíječku DT-903, která oproti stejně vypadající předchozí generaci DT-900 nabízí NFC čip, Bluetooth a LED diody. Díky tomu je schopná nejen telefon nabíjet, ale také s ním komunikovat a blikáním diod upozorňovat na zmeškané události nebo na potřebu nabití baterie.

 

Microsoft na blogu Conversations zveřejnil, že notifikace budou smět zasílat nejen systémové aplikace, ale rovněž aplikace třetích stran jako Facebook, Whatsapp nebo Skype. Podporovány budou všechny Lumie, které disponují Bluetooth LE a bezdrátovým nabíjením, o párovaní se bude starat Centrum zařízení, které je k nalezení v nastavení.

 

Redmondský gigant nadále pokračuje ve spolupráci se společností Fatboy, která zabalila první generaci bezdrátových nabíječek (ještě od Nokie) do slušivých polštářků. Výsledkem této spolupráce je obohacení existující stolní lampy Fatboy Edison Petit o inteligentní Bluetooth čip od společnosti BLUEGIGA, díky němuž je lampa schopná nejen svítit, ale stejně jako nabíječka DT-903 informovat o zmeškaných událostech.

  

Čipovou sadu od BLUEGIGA navíc mohou používat libovolní výrobci příslušenství, zodpovědný tým Microsoftu zájemcům poskytne API pro vývoj softwaru. V budoucnu se tak můžeme dočkat dalších notifikujících gadgetů spolupracujících s telefony Microsoft Lumia.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  kdyby raději udělali ty notifikace jako to blikající logo MS na mobilu

 2. To je pecka, to chci! :-)

  • misaz (neregistrovaný)

   Já taky, ale ta nabíječka je moc drahá sama o sobě + ta lampa bude taky pálka. Starší verzi DT-900 jsem kupoval v CZC za 700. Oproti tomu se mi do toho moc nechce jít.

 3. Pepa (neregistrovaný)

  MS se poslední dobou opravdu snaží zaujmout.

  Je o nich hodně slyšet, což momentálně potřebují, zvlášť před příchodem W10. Přecejen mediální rozruch je dnes nejlepší strategie… Snad budou přicházet i s dalšími nápady, přecejen se občas nějaká ta blbina uchytí a stane se z ní hit.

 4. Earl (neregistrovaný)

  Konečně Microsoft našel činnost svého podnikání.

  • Viď. Dělá kromě špičkových tabletů a telefonů ještě hezké a praktické doplňky.

  • K cemu jsou MS jakoze spickove telefony a tablety, kdyz je kupuje jen hrstka skalnich a vyvojari se soustredi na jine platformy.

  • Kvalita byva vzdy schovana pod minoritou.Majoritni věci jsou vetsinou konzumnim odpadem.

  • Nazývat desítky milionů lidí hrstkou skalních je docela odvaha. BTW většina majitelů Windows telefonů co znám jsou BFU a do skalních fandů mají daleko (a přesto jsou spokojení)

  • Bavime se tu o spickovych tabletech a telefonech, ne o vsem co MS vyrabi. Mezi spickove v zadnem pripade nepatri nejrozsirenejsi Lumia 520 nebo levne tablety s Windows 8. Lumii 1020/1520 a Surface 3 Pro si kupuji vyhradne nadsenci. Jeste nejake nejasnosti? BFU bude spokojeny se vsim, protoze ma minimalni naroky :-)

  • LOL (neregistrovaný)

   htcjirka: Cili desktopove Windows jsou konzumni odpad a WP nesktutecna kvalita :-) Otazka za milion: co vznikne s Win 10 kdyz se odpad spoji s kvalitou?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).