Microsoft údajně zvažuje umožnit instalaci Android aplikací na svých systémech

Je obecně známo, že Windows Phone Store, potažmo Windows Store trpí v porovnání s konkurenčními obchody s aplikacemi nižším množstvím titulů. Stejně tak kvalita a množství funkcí stejných aplikací na různých platformách většinou vyznívá hůře pro dlaždicové systémy a to nehovoříme o pozdějších datech vydání. Herní hit Flappy Bird měl pro Windows Phone vyjít se zpoždením a nakonec k tomu vůbec nedošlo. Podle serveru The Verge Microsoft zvažuje velice kontroverzní řešení výše zmíněné situace – přivézt aplikace z Androidu do Windows.

 

Android je v podstatě ekvivalentem stolních Windows v mobilním světě, stejně jako Windows ve světě PC, tak Android v mobilním světě okupuje přes 80 % prodávaných zařízení. Vzhledem k tomu, že oba tyto světy se v posledních letech vzájemně propojují, je logické, že Microsoft musí vyvíjet velkou snahu, aby o svůj dominantní podíl nepřišel. Ostatně představa, že Google uvolní Android pro stolní PC, musí být v Redmondu noční můrou, údajně jej k tomuto kroku tlačí Intel, který na CES představil platformu Dual OS. Pomohla by ale podpora Android aplikací, podobně jako u Blackberry, systému Windows Phone, jemuž mnozí už od počátku jeho uvedení predikují konec?

 

Největším plusem aplikací, které jsou napsané pro Windows Phone, potažmo Modern UI ve Windows, je konzistentní vzhled dokonale zapadající do systému. Bohužel už samotný vzhled dlaždicových systémů je trnem v oku uživatelů konkurenčních platforem. Proto se obávám, že ani podpora mnohdy divoce graficky navržených aplikací z Androidu by mu k výraznějšímu nárustu nepomohla, i když jako dočasné řešení pro srovnání kroku s konkurencí by tento akt smysl dával. Koketování Microsoftu s Androidem bude zřejmě promítnuto již v očekávané Nokii X „Normandy“, pro kterou má redmondský gigant připravit některé aplikace z vlastní kuchyně, jako jsou Skype, OneDrive apod.

 

Budoucnost napoví, zda se jedná pouze o spekulaci nebo se dočkáme šokujícího odhalení tohoto kroku například při představení Windows 9. Myslíte si, že by toto řešení Microsoftu pomohlo nebo by se jednalo o akt, kterým by uznal, že si s konkurencí neví rady a pokusí se s ní bojovat jejími vlastními zbraněmi?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku