Domů » Bleskovky » Microsoft údajně zabil Andromedu. Skládací minipočítač má být ale stále ve hře

Microsoft údajně zabil Andromedu. Skládací minipočítač má být ale stále ve hře

Systém Windows 10 prodělá v následujícím roce velkou proměnu pod kapotou, z tohoto důvodu již bylo v Insider programu zahájeno testování jarní aktualizace roku 2020. Očekává se, že Microsoft systém Windows příští rok přepne na nové univerzální jádro Windows Core OS, na které se mají nabalovat další funkce v podobě přídavných modulů. Jejich přítomností se mají také odlišovat jednotlivé prodejní verze Windows, přičemž ty základní budou ořezané i o podporu win32 aplikací.  Kvůli této přeměně zřejmě Microsoft ukončí některé rozpracované projekty, mezi kterými má být podle posledních informací i projekt Andromeda.

Skládací počítač možná bude, ale nebude to Andromeda

Microsoft počítal s tím, že Andromeda bude zvláštní kategorie zařízení, kterou budou tvořit kapesní skládací počítače s duálním displejem. Pro tento typ zařízení Microsoft dokonce vytvořil v testovacích verzích Windows vlastní kategorii v obchodě aplikací, v níž měly být pravděpodobně tituly s podporou duálních displejů. Tyto plány však zřejmě s příchodem univerzálních Windows vezmou za své.

Podle několika nezávislých zdrojů Microsoft projekt Andromeda zcela zařízl, neboť ještě nebyl navázán na nové směřování Windows a byl příliš vázán za již zaniklou odnož Windows Mobile a její uživatelské prostředí.

To však neznamená, že by byl projekt kapesního minipočítače od Microsoftu zcela mrtev. Jen patrně bude uveden až poté, co dojde k přepnutí Windows na nové jádro, přičemž na něm poběží některá ze základních verzí systému. Ta byla dosud nazývána Windows Lite, ale v tomto týdnu se objevila informace, že nové interní označení je Santorini. Tato verze Windows má být konkurencí pro Chrome OS, její zaměření bude nejvíce na web a webové aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments