Domů » Bleskovky » Microsoft překvapil Insidery. V kruhu Skip Ahead začíná testovat jarní update roku 2020

Microsoft překvapil Insidery. V kruhu Skip Ahead začíná testovat jarní update roku 2020

Před několika týdny Microsoft opět otevřel Insiderům registraci do kanálu Skip Ahead. V něm bylo dosud možné s předstihem testovat novinky, které redmondští připravují nikoliv do příští verze Windows 10, ale až do té přespříští. Tentokráte však Microsoft narušil tradice a namísto testování příštího podzimního updatu (19H2) vpustil do kruhu Skip Ahead rovnou jarní update příštího roku (20H1). Znamená to, že na podzim aktualizace vůbec nevyjde?

Windows 10

Nikoliv. Podzimní aktualizace je v plánu a bude ji možné testovat v kruzích Fast a Slow, možná dokonce ještě před vydáním letošního jarního updatu, který půjde „dotestovat“ v kruhu Release Preview. K těmto změnám Microsoft sáhl z poměrně prostého důvodu – jarní update roku 2020 bude obsahovat větší zásahy do systému vyžadující delší testování.

Nové jádro a prostředí?

Pokud se ponoříme do spekulací, pravděpodobně dojde k velkým změnám pod kapotou, Microsoft se zřejmě „přepnout“ systém na nové jádro Windows Core OS, a nové adaptivní prostředí CShell. S těmito změnami bude patrně spojen i příchod nové zbrusu nových odlehčených Windows, která budou zcela očištěna od balastu minulosti a poběží na jakémkoliv hardwaru. Vybrané funkce (například podporu win32 aplikací) by mělo být možné přidávat modulárně.

„Andromeda OS“: Windows 10 budou modulární a pojedou úplně na všem

Odlehčená Windows mají hodně vsázet na funkci Sets, kdy bude možné různé aplikace sdružovat do jednoho okna s panely na horní straně. Microsoft nechal tuto funkci krátce testovat v minulém roce, avšak k úplnému nasazení zřejmě vyčkává až na prostředí CShell.

Předpokládáme, že se o chystaných novinkách dozvíme mezi 6. a 8. květnem, kdy se odehraje tradiční vývojářská konference Microsoft Build.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments