Domů » Bleskovky » Nositelná elektronika od Microsoftu: Premiéra během následujících týdnů?

Nositelná elektronika od Microsoftu: Premiéra během následujících týdnů?

Poslední informace o chytrém náramku z Redmondu přišly naposledy v červenci a už se mohlo zdát, že tento projekt byl v rámci červencové čistky připravovaných výrobků a zaměstnanců zaříznut. Podle business magazínu Forbes je však představení chytrého náramku od Microsoftu na spadnutí.

  

Microsoft by měl svou nositelnou elektroniku představit v následujících týdnech, tudíž se dá předpokládat, že chce stihnout letošní předvánoční sezonu. Zařízení má být zaměřeno na fitness funkce, bude obsahovat senzor tepové frekvence a má vydržet na jedno nabití více než dva dny. Navíc má být multiplatformní a podporovat systémy Android, iOS a Windows (Phone).

    

Kromě těchto informací se spekuluje o následujících vlastnostech – displej má mít úhlopříčku 1,5“ a bude možné k němu připínat odnímatelné pásky v různých barvách. Mají být vyrobeny z oxinitridu hliníku, tedy průsvitné keramické sloučenině hliníku, kyslíku a dusíku, která je třikrát tvrdší než sklo. Náramek od Microsoftu má údajně přijít s dokovací stanicí. Senzor srdeční frekvence má být optický podobně jako u Apple Watch, hodinky z Cupertina ale přijdou až počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  No jsem na to zvědav. Samsung a Apple mě svými hodinkami neoslovili. Spíše naopak velmi zklamali. Nejsem si jist, zda koncepty na obrázcích v článku budou lepší…

  • Jsem taky zvědavý na „MSN Watch with Bing for Workgroups 3.11“. Na rozdíl od Apple, tohle rozhodně nevypadá jako produkt splácaný na koleně na poslední chvíli, viď?

  • lerion (neregistrovaný)

   Pokud to bereš podle těch obrázků, tak ty byly součástí patentu z přelomu dubna/května. A pokud je začnou dělat ještě letos, tak to buď mají připravené delší dobu nebo už i předstihli Apple v rychlosti uvedení na trh…

  • lojzik (neregistrovaný)

   jp23, hehe, nazev pobavil :D

  • Mě, jako majiteli Apple produktů, je Microsoft fakt sympatický, mám královskou podporu – všechny MS apps jsou vyladěné jako málokteré, plno z nich má bonus funkce v porovnání s jejich WP dvojčaty, takže já mlčím a držím jim palce. Nicméně, vlastnit WP a sledovat jak si MS střílí do vlastních řad … no nepotěšilo by mě to. K tomu náramku s hodinkama – podle mě půjde spíše o fitness náramek.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Podle celkem věrohodného leaku asi půl roku starého to mají být fitness hodinky s kupou senzorů, ne plnohodnotné Smart Watch.

 2. neviete preco nikto z vyrobcov nejde nejakou inou cestou? toto je vsetko na jedno kopyto a pri sucasnych vydrziach nepouzitelne… ja osobne by som v pohode uvital napr. hodinky s e-ink displejom, vydrz by mohla byt uplne inde a na zobrazovanie hodin, textovych notifikacii a poktogramov typu pocasie, fitness atd. by to v pohode vyhovovalo. navyse pre MS a ModernUI by monochromaticke zobrazenie mohlo uplne postacovat…

 3. Dobré ráno, Microsoft se zase probouzí když ostatní mají nahrabáno ?

  • Tím ostatní myslíš LG a Samsung ?? To jich moc tedy není.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Sonz na tom „rejžuje“ už léta. Ale žádný velký byznys to není, jen doplněk.

   Pro Apple to bude mít relativně větší příjmový význam, protože dost applistů chce mít od Apple co nejvíc věcí, aby měli ekosystém co nejkompletnější. To nemyslím nijak posměšně. Ale to jen minimálně souvisí s reálnými uživatelskými scénáři

  • Oslík (neregistrovaný)

   Sony

 4. Oslík (neregistrovaný)

  Tady je o tom pár detailů:

  [odkaz]

  Má to prý připomínat Samsung Gear Fit, tedy spíš sportovní náramek, ale s barevným displejem. Výdrž dva dny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).