Domů » Bleskovky » Microsoft údajně platí vývojářům více než sto tisíc dolarů za aplikace

Microsoft údajně platí vývojářům více než sto tisíc dolarů za aplikace

Microsoft pomalu dohání konkurenční platformy a vyplňuje mezery v nabídce aplikací. Podle serveru Bloomberg Businessweek za to společnost vděčí i finanční podpoře vývojářským společnostem. Microsoft prý platí vybraným firmám sto tisíc dolarů i více za to, že budou tvořit aplikace pro Windows Phone. V článku nejsou zmíněny žádné specifické firmy, ale Microsoft zvládnul v posledních měsících získat některé populární aplikace. Například Temple Run, Pandora či Jetpack Joyride.

  

Předpokládá se, že platby od Microsoftu byly zaměřeny pouze na specifické velké vývojáře. Zároveň stále běží program, ve kterém společnost nabízí 100 dolarů za každou aplikaci, kterou vývojář vloží do obchodů pro Windows Phone a Windows 8. Doufejme, že se tak podaří doplnit chybějící oblíbené programy a hry. Dle společnosti je dnes v nabídce více než 145 000 aplikací. Je to sice o poznání nižší číslo než u konkrečního iOS a Androidu. Ale spíše než množství je rozhodující kvalita aplikací a dostupnost těch nejpopulárnějších. V obou ohledech se nabídka Microsoftu neustále zlepšuje.

David Podzimek

5 komentářů

  1. Bylo by zajímavé vědět přímou úměru, za kolik peněz se zvedne penetrace o 0,01%.

  2. Tak to nieje ziadna novinka, Ved uz pri prvej generacii vrazil do vyvojarov skoro 200 mil. aby platformu rozbehol.

  3. lister0 (neregistrovaný)

    No zrovna ten jetpack joyride je pekna kravina. Vubec nerozumim tomu, ze se to stalo takovym hitem. Temple run taky nic moc, aoe ten jsem nehral, jen me nezaujal.

    • Také nechápu, co se na tak jednoduché blbosti lidem tak líbí. Faktem je, že i já jsem u něj strávil několik dní hraní…

    • To že to nechápeš ty, naštěstí vůbec nic neznamená.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).