Domů » Bleskovky » Microsoft údajně koupil společnost N-trig, výrobce stylusů pro Surface Pro 3

Microsoft údajně koupil společnost N-trig, výrobce stylusů pro Surface Pro 3

V posledních týdnech je Microsoft při chuti, alespoň co se týče nakupování společností. Po akvizici mobilních aplikací Acompli a Sunrise údajně uvolnil dalších 200 milionů dolarů ke koupi izraelské společnosti N-trig, která stojí za výrobou dotykových per pro tablety Surface Pro 3.

  

Společnost, kterou tvoří 190 zaměstnanců, má být podle Reuters zaintegrována do nového vývojového centra Microsoftu v Izraeli. V Redmondu vnímají dotyková pera jako důležitý způsob ovládání, generální ředitel Microsoftu Satya Nadella dokonce nedávno prohlásil, že klasická pera se stanou brzy minulostí. Viceprezident Microsoftu Panos Panay v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že chtějí dosáhnout situace, kdy bude psaní po displeji přirozené úplně stejně jako psaní na papír.

  

Toto myšlení zcela kontrastuje s osm let starým vyjádřením Steva Jobse, který se při představování prvního iPhonu dotykovým perům vysmál s tím, že nejlepším ovládacím prvkem je lidský prst. Tato slova ale možná budou v Apple přehodnocena, proslýchá se, že stylus má být součástí výbavy spekulovaného 12″ iPadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Je zvláštní, jak si jakákoliv redakce pořád přehodnocuje to, co řekl Jobs, když představoval iPhone. I průměrně anglicky zdatnému blbovi dojde, když si tu keynote najde na youtube, že mluví jen o telefonu a hlavně to měla být narážka na to, že WM jsou nepoužitelné. Nechápu ale, co tohle tvrzení má společného s iPadem, který bude mít formát A4 a tudíž může skvěle fungovat jak papír. On si snad Jobs namáčel prsty v inkoustu a psal prsty?

 2. misi (neregistrovaný)

  Pro mě je stylus jeden z posledních důvodů proč být stále u WM6. Používám při své práci na mobilu hodně excel a přesně polohovatelný stylus prsty nenahradí.

  • Dano (neregistrovaný)

   Tak na toto existuje veľmi jednoduché a dnes už aj lacné riešenie. NOTE 2 za 150 Eur ako sa to podarilo mne. Vďaka XDA som tam narval aj MS Office preview for Android tablets a to je teraz pracovný stroj aký nená konkurenciu… Ani samotné WP telefóny nemajú snáď lepšie MS služby a starý Win Mobile mu už veru nestíha vôbec nič… (mám doma,viem o čom píšem). Akurát tá HW klávesnica chýba ale teda na 5,5 palca už fakt moc nie a nieje problém k nemu niečo pripojiť (napríklad bežnú PalC externú zvláda aj s diakritikou na 100% použiteľnosti)

  • No a proto je android tak populární, když warez na něm jede o sto šest, ale všichni tvrdí, jak si všechno kupují. Jinak sám zvědavý na novější Office pro W10, údajně by už měli umět zaheslováné soubory editovat.

  • Dano (neregistrovaný)

   Ten Office nieje warez… Používam normálnu verziu ku ktorej si môžem priplatiť aj alužby Office365. Ja som akurát obišiel obmedzenia vývojára podľa ktorého je apka určená len pre tablety od 8 palcov. Aj toto je jeden z plusov Androidu – tá trocha slobody že môžem použiť aplikáciu na tom na čom chcem ja. Dá sa to aj zneužiť,to je pravda,ale často to je len malá pomoc,vylepšenie ako v tomto prípade.

 3. Johny (neregistrovaný)

  Tablet + pero, dobrý. Notebook + pero, na nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).