Domů » Bleskovky » Microsoft Store se naučí věci, které konkurenční obchody uměly už dávno

Microsoft Store se naučí věci, které konkurenční obchody uměly už dávno

Microsoft se snaží všemožně přinutit uživatele (a zejména vývojáře), aby ve Windows 10 začali používat obchod aplikací. Ten bude v budoucnu nabírat na důležitosti, neboť v některých edicích bude jediným zdrojem aplikací a her. V některém z příštích preview pro Insidery se Microsoft Store dočká zajímavých funkcí.

Jednou z chystaných novinek se má stát sekce „Wish list“, kam si uživatel bude moci ukládat odkazy na tituly, po kterých touží. V interních testovacích verzích zatím není možné sdílení tohoto seznamu s ostatními, je však možné, že v budoucnu tato funkce přibyde.

Microsoft také testuje funkci vzdálené instalace aplikace na dalších zařízeních; v detailu aplikace si uživatel bude moci vybrat, na jaké zařízení připojené ke svému účtu aplikaci nainstaluje.

Novinkou má být funkce košík, podobně jako v eshopech půjde aplikace nejprve ukládat do fronty a pak je zakoupit najednou.

Ručně psané emaily

Nejen obchod aplikací se brzy dočká novinek, Microsoft bude upravovat i další aplikace. Pošta se například naučí podpoře stylusu, takže bude možné do emailů kreslit nebo je celé ručně napsat.

Tato funkce bude zřejmě nejvíce použitelná na chystaných zařízeních se dvěma displeji, které Microsoft interně označuje jako Andromeda.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. šéfe… „přinutit vývojáře a uživatele aby začaly používat….“
  Bude tam měkké i – ZAČALI
  tady autokorekce jak na telefonu nefunguje :-)

 2. Ja len dufam, ze ms nepojde cestou androidu a kvantita aplokaci bude na ukor ich kvality.

  • Myslíš kvanta falešných aplikací, odkazů na instalátoey, blokované jiné enginy browserů, miliardy průvodců,… Tvé naděje zhasly před několika lety. Kde jsi byl dosud? ????

  • Průvodců tam je spousta. Instalátorů nikoliv.

   Ale dělal jsem teď analýzu Storu a byl jsem překvapen. Kolikrát mi Store našel aplikaci, kterou jsem běžně stahoval odjinud.

   Vyskočí hláška, že nemá aplikaci a že se můžu podívat do Storu. Naposled u Arduina. Řekl jsem si, schválně co najde, a vyskočil oficiální Arduino IDE ke stažení ze Store.

   A tak dále. NEní to ještě ideál, ale dost se ta nabídka a hlavně kvalita aplikací posunula. Docela o dost. :)

  • Má ta tvá analýza nějaký hmatatelný výstup?

  • Mám ti to vytisknout na 3D tiskárně?

 3. Je rok 2018, Karasku. MS store uz davno nikoho nezajima. Dobre rano.

  • No zrovna tebe očividně zajímá, když ses sem přišel vyzvracet :)

  • Shepii ta tvoje logika kulha na obe nohy, sakra chlape, vzchop se.

  • No, Wolfe, raději klídek. :)

  • Wolf: Tak já to zkusím pomaleji, evidentně je to potřeba. Takže na smartmanii vyšel článek s nadpisem „Microsoft Store se naučí věci, které konkurenční obchody uměly už dávno“. Tebe Microsoft Store nezajímá, evidentně, vzhledem k tomu, že jsi napsal, že nikoho nezajímá. Ale to není pravda, protože tebe zajímá. Kdyby tě totiž nezajímal, tak článek nerozklikneš a nebudeš psát autorovi článku, že Microsoft Store nikoho nezajímá. Kdyby tě totiž nezajímal, tak článek přejdeš bez všimnutí a rozhodně se nezachováš tak, jak ses zachoval. Tak snad jsi to pochopil. :)

  • shepii: on to nepochopi. Skusim inak, aby to pochopil…
   Wolf: si chuj

  • Q: Nebo tak no :D

  • Wolf
   Co to sakra plodis za blbosti?
   Vždyť to absolutně nedává smysl ty dobré ráno
   Wtf

  • Wolf: Ano?

  • Wolf
   ehm ….. cože?
   :D

  • Tobe to vysvetlovat nebudu, nemas na to intelekt. Sorry jako…

  • Asi ne, protože tvé komentáře zcela nechápu, takže asi opravdu jsou tvé komentáře na tak vysoké úrovni, že je nejsem schopen pobrat. :)

   Jinak tímto se běžně bavíš? Nebo nemáš lepší způsob jak trávit volný čas než zaplňovat komentáře nesmysly? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).