Domů » Bleskovky » Microsoft Store naznačuje příchod smartphonů s Windows 10

Microsoft Store naznačuje příchod smartphonů s Windows 10

Systém Windows 10 Mobile je oficiálně mrtev, dlaždice však na smartphonech zřejmě budou po krátké pauze pokračovat. Nemá se však jednat o žádnou ořezanou mobilní verzi, ale o Windows 10 pro počítače s procesory ARM, která běží na nedávno představených zařízeních HP Envy x2 a Asus NovaGO. Příchod nových telefonů s Windows 10 naznačuje obchod aplikací Microsoft Store.

Ve zdrojovém kódu posledních sestavení Windows 10 pro Insidery se objevuje číslo 8828080, které má označovat zcela novou rodinu zařízení. Toto číslo je zároveň telefonním číslem do Microsoftu, tudíž se může jednat o vývojářský vtípek naznačující souvislost právě s telefony.

Tuto domněnku také přiživuje objevení, že dosazení čísla 8828080 na konec URL obchodu aplikací, zobrazí novou kolekci aplikací a her, které jsou určeny primárně pro telefony.

Jedním z připravovaných telefonů s Windows 10 má být skládací zařízení s kódovým názvem Andromeda, jehož předpokládaný design o víkendu odtajnila patentová přihláška Microsoftu z jara letošního roku.

Microsoft Andromeda: takto má vypadat skládací mobilní zařízení podle patentové přihlášky

Je tedy možné, že s příchodem nové větve Redstone 5 (či na podzim s Redstone 6) bude systém Windows 10 připraven ve své nativní podobě pro běh na smartphonech a jim podobných zařízeních, přičemž cestu výrobcům bude chtít ukázat sám Microsoft s vlastním modelem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments