Microsoft Store hledá inspiraci u Steamu. Nabídne přívětivější instalaci her

Microsoft Xbox xCloud uvod

Microsoft umožní uživatelům Windows instalovat hry z Microsoft Store či služby Game Pass do libovolné složky s neomezeným přístupem v počítači. Hráči díky tomu získají přístup k lokálním datům, která budou moci upravovat či bez omezení přesouvat mezi složkami a disky. Vítaná změna je součástí chystané aktualizace aplikace Xbox, která se v současné době nachází ve fázi interního testování.

Instalace bez omezení

Na omezené možnosti instalace her si přitom uživatelé služby Game Pass pro PC stěžují dlouhodobě. V minulosti se totiž potýkali s řadou problémů s obchodem Microsoft Store a stejně tak jim vadilo, že nemají plnou kontrolu nad instalacemi her a nemohou snadno otevřít složku WindowsApps, do které se hry z Microsoft Store nativně instalují.

What's New in the Xbox App for PC | Xbox Game Pass

Ať žijí modifikace

Co se týče modifikací, ty Microsoft doposud podporoval pouze u vybraných titulů. I zde dochází ke změně, nově totiž už nebude nutné tuto možnost povolovat přímo v menu dané hry, jak tomu bylo doposud. I díky tomu by mohl Microsoft Store v budoucnu obsahovat pestřejší nabídku titulů s podporou modifikací.

Tip: Sony se pořád trápí s nedostatkem PlayStation 5, jejich produkce se zmenší

Konkurenční digitální obchody jako Steam či Battle.net přitom rozšířené možnosti instalace standardně podporují. Otevřenější chce být nyní i Microsoft. „Chtěli jsme hráčům nabídnout více možností, díky nimž si budou moci upravit herní zážitek podle potřeby,“ uvedl na adresu novinek Jason Beaumont z Xboxu. Součástí aktualizace bude rovněž možnost hry zálohovat, opravovat či verifikovat.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku