Microsoft si patentoval sluchátka, do kterých lze vložit hudební přehrávač

Zřejmě každý, kdo někdy používal sluchátka se svým přenosným přehrávačem, si občas zanadával na zauzlovaný kabel nebo vytržený konektor. Řešením mohou sice být bezdrátové náhlavní soupravy, ty ale pro změnu vyžadují časté dobíjení a donedávna také trpěly výrazně sníženou kvalitou zvuku.

Redaktoři amerického serveru Engadget teď ale objevili patent Microsoftu, ve kterém společnost znázorňuje sluchátka, do kterých by bylo možné přímo vkládat hudební přehrávač. Podle nás je to skvělý nápad, díky kterému by odpadly jak trable s kabelem, tak problémy s napájením. Na druhou stranu, určitý otazník visí nad rozměry a hmotností takových sluchátek.

Podobné dohady jsou ale zřejmě naprosto zbytečné. Zmíněný patent je totiž více než pět let starý. A aby těch zklamání nebylo málo, dotyčným přehrávačem je u nás nikdy oficiálně neprodávaný Zune, jehož výrobu Microsoft již před několika lety ukončil.

Podle nás je to ale věčná škoda, protože se nám tento nápad opravdu líbí. Snad se časem najde někdo, kdo se jej odváží zrealizovat. Třeba jako příslušenství pro iPod Nano. Koupili byste si potom taková sluchátka?

Zdroj: Engadget

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. fijosh (neregistrovaný)

  Zajímavej nápad, ale asi bych se bál to nosit na veřejnosti (kvůli zlodějům s rychlejma nohama).

  Když jsem to četl, vzpomněl jsem si na [odkaz] – podle mě taky zajímavej koncept. :)

 2. Lubean (neregistrovaný)

  Osobně mi to připadá jako hloupost. Pakliže si dnes můžu koupit sluchátka s již integrovaným přehravačem v daleko lepším designu (já teda už takový vlastním) tak proč takovéhle ukulele?

 3. poterienko (neregistrovaný)

  Jak si mohl patentovat něco, co se už před x lety prodávalo?

 4. mino (neregistrovaný)

  vet sa v prdel obracia co sa dnes da patentovat

 5. Kato (neregistrovaný)

  tak to mi pripada jako naprosta ptakovina – uz vidim 5″ Android prilepenej na sluchatkach :-D

  ad. bezdratova BT sluchatka:

  a) caste dobijeni – to mi fakt nepripada – vydrzi mi tak mesic az dva (mam je uz cca 8 let a furt drzi). Pricemz je pouzivam v prumeru tak 4 dny v tydnu na 2,5 hodiny.. takhle „casto“ bych chtel dobijet mobil.

  b) kvalita – mozna je horsi, ale rozhodne bych nerekl VYRAZNE. rozhodne hrajou lip, nez vsechny dodavane standardni sluchatka k mobilum (to snad ani nejde, aby hraly hur) a mozna se nedaji rovnat s Koss Porta Pro a podobnymi hifi, ale urcite patri do lepsiho prumeru! pravda je, ze dost zalezi na zdroji (s HTC hraji vyrazne hur, nez iPadem) – a zalezi model od modelu, romka od romky… bohuzel..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *