Cena:

Microsoft si patentoval sluchátka, do kterých lze vložit hudební přehrávač

Zřejmě každý, kdo někdy používal sluchátka se svým přenosným přehrávačem, si občas zanadával na zauzlovaný kabel nebo vytržený konektor. Řešením mohou sice být bezdrátové náhlavní soupravy, ty ale pro změnu vyžadují časté dobíjení a donedávna také trpěly výrazně sníženou kvalitou zvuku.

Redaktoři amerického serveru Engadget teď ale objevili patent Microsoftu, ve kterém společnost znázorňuje sluchátka, do kterých by bylo možné přímo vkládat hudební přehrávač. Podle nás je to skvělý nápad, díky kterému by odpadly jak trable s kabelem, tak problémy s napájením. Na druhou stranu, určitý otazník visí nad rozměry a hmotností takových sluchátek.

Podobné dohady jsou ale zřejmě naprosto zbytečné. Zmíněný patent je totiž více než pět let starý. A aby těch zklamání nebylo málo, dotyčným přehrávačem je u nás nikdy oficiálně neprodávaný Zune, jehož výrobu Microsoft již před několika lety ukončil.

Podle nás je to ale věčná škoda, protože se nám tento nápad opravdu líbí. Snad se časem najde někdo, kdo se jej odváží zrealizovat. Třeba jako příslušenství pro iPod Nano. Koupili byste si potom taková sluchátka?

Zdroj: Engadget

Autor článku
Miroslav Havlíček