Microsoft se vzdává streamování hudby: uživatele Groove Music převádí na Spotify

V roce 2006 chtěl Microsoft konkurovat Applu a jeho iPodům, a proto představil hudební službu Zune Music Pass a přehrávače Zune. Tento projekt skončil neslavně, avšak Microsoft se svých hudebních ambicí nevzdal úplně, službu nejprve přejmenoval na Xbox Music Pass, s vydáním Windows 10 a příchodem přehrávače Groove ji pak dal jméno Groove Music Pass. V konkurenci zavedených značek Spotify, Deezer, apod. však neuspěl a nyní oznámil, že v této oblasti zcela vyklízí pole.

Služba Groove Music Pass skončí 31. prosince letošního roku, od té doby nebude možné ani streamovat, ani nakupovat a stahovat hudbu. Majitelům předplatného budou vráceny peníze, všichni uživatelé pak budou mít možnost jednoduše přejít ke konkurenční službě Spotify. V rámci chystané podzimní aktualizace Windows 10 bude do přehrávače Hudba Groove přidána možnost převodu vlastní hudby a playlistů, bývalí zákazníci Groove Music Pass navíc dostanou 2 měsíce zkušebního období Spotify Premium.

Přehrávač Hudba Groove pochopitelně ve Windows 10 zůstane, pouze již nebude sloužit jako cesta k získání hudby, ale bude se jednat o standardní lokální přehrávač. Uživatelé, kteří se službou Music pass získali dodatečný prostor pro hudbu na OneDrive zdarma, o toto místo přijdou.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku