Domů » Bleskovky » Microsoft se stal bilionovou společností. Finanční výsledky předčily očekávání

Microsoft se stal bilionovou společností. Finanční výsledky předčily očekávání

Microsoft v noci na dnešek zveřejnil výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku, který je ve fiskálním roce Microsoftu třetím v pořadí. Americký gigant vykázal tržby ve výši 30,6 miliard dolarů (asi 706 miliard korun), což je o 14 procent více než ve stejném období v loňském roce. Čistý zisk činí 8,8 miliard dolarů (asi 203 miliard korun), což je meziročně 19% nárůst.

Daří se cloudu, osobním počítačům i herní divizi

Příjmy Microsoftu se opírají o tři přibližně stejně široké pilíře, cloudová divize utržila 10,2 miliard dolarů (Azure rostl o 73 procent), z firemního segmentu přiteklo do trezorů Microsoftu 9,7 miliard a divize More Personal Computing přidala dalších 10,7 miliard.

Recenze Microsoft Surface Go: malý a šikovný univerzál

Z prodeje počítačů Surface Redmondští utržili 1,33 miliard dolarů, což je meziročně o 21 procent více. O 9 procent se zvedl i prodej OEM licencí Windows, údajně díky lepším dodávkám procesorů a tím i lepšímu odbytu počítačů. Dařilo se i herní divizi, která v tržbách vygenerovala o 5 procent více, služba Xbox live aktuálně čítá 63 milionů měsíčně aktivních uživatelů. S blížícím se veletrhem E3 navíc můžeme očekávat oznámení dalších herních plánů, zejména projectu xCloud, který přinese streamované hraní na různé typy koncových zařízení.

Microsoft je bilionová firma

Microsoft svými finančními výsledky nadchnul investory a cena jeho akcií vystřelila nad hranici 130 dolarů za kus, díky čemuž se tržní kapitalizace firmy ocitla nad bájnou hranicí jednoho bilionu dolarů. Tuto metu v novodobé historii překonaly pouze dvě americké společnosti – Apple a Amazon, nyní se však nacházejí pod ní a Microsoft tento peloton vede. Nutno podotknout, že oba zmiňovaní konkurenti ještě své výsledky z prvního letošního kvartálu nezveřejnily.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. „30,6 miliard dolarů (asi 706 miliard korun)“ “ 8,8 bilionů dolarů (asi 203 miliard korun“ to sou prepocty :-D

  • Njn, to jsou ty anglické bilióny, s těmi je vždycky potíž.
   Jinak výsledky pěkné, cloud jede a MS si ho nechává taky pěkně zaplatit. A což až příjde na trh Microsoft Phone…

  • Sorry, neprijde.

  • Ale přijde a bude to pecka, ty budeš první, který si to půjde koupit ;)

  • Kolikaty rok na to tady cekate uz? :DD Od Microsoftu ted mam uz jen mys, takze fakt ne nebudu :D

 2. Takže MS měl „tržby ve výši 30,6 miliard dolarů“, ale „čistý zisk činí 8,8 bilionů dolarů“.

  ROFL :)

 3. Co se týče čtenářské komunity, tak klobouk dolů ?‍♂️

 4. Ale kvalita SW išla rapidne dole. A celkovo vyvoj SW je odkedy to programuju indovia strašne pomalý, chaotický a s mizernou kvalitou. A toto užívatelia do nekonečna tolerovať nebudú. Tú stoku, ktoru po 4 rokoch nevedia prisposobit pre ich vlastný HW (Surface)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).