Domů » Bleskovky » Microsoft se po letech vrací na MWC. Jakým hardwarem nás překvapí?

Microsoft se po letech vrací na MWC. Jakým hardwarem nás překvapí?

Microsoft rozeslal pozvánky na veletrh MWC, kterého se zúčastní po třech letech a bude zde mít tiskovou konferenci. Akce se odehraje 24. února a jejím ústředním tématem bude pravděpodobně rozšířená realita.

Pozvánka odhaluje, že si slovo vezmou ředitel Microsoftu Satya Nadella, viceprezidentka Julia White a hlavně vedoucí divize Hololens Alex Kipman. Existuje tak poměrně vysoká pravděpodobnost, že se dočkáme odhalení druhé generace náhlavní soupravy HoloLens, která má nést označení vNext. Premiéra na MWC by mohla znamenat větší důraz na běžného spotřebitele.

Spekuluje se, že HoloLens vNext bude pohánět čipset od Qualcommu (buď Snapdragon XR1 nebo 850), obsažena má být nová generace Kinect senzoru a také vlastní AI čip. Souprava má být lehčí a má nabídnout větší zorné pole než její předchůdce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments