Domů » Bleskovky » Microsoft s tablety Surface nekončí, možná se však rozloučí s procesory ARM

Microsoft s tablety Surface nekončí, možná se však rozloučí s procesory ARM

Mnoho lidí se v souvislosti s velkou reorganizační bouří v Microsoftu domnívalo, že spolu se zrušením mnoha projektů zaniknou i tablety Surface, které musí redmondský gigant od počátku hojně dotovat. Microsoft ale na svém Surface blogu dal jasně najevo, že jeho tablety mají před sebou velkou budoucnost.

  

Sám generální ředitel Microsoftu Satya Nadella uvedl, že této platformě věří a jeho společnost je zcela oddaná poskytnout plnou a trvalou podporu malým i velkým společnostem, které se rozhodnou na tablety Surface vsadit. Mezi společnosti, které používají nový Surface Pro 3, aktuálně patří takoví velikáni jako BMW, Coca-Cola, Louis Vuiton nebo dokonce stáj Formule 1 Lotus F1 Team.

  

Microsoft se na svém blogu zavázal, že bude nadále ladit ovladače a firmware a informovat o každém updatu pomocí speciálních webových stránek, dále bude společnostem nabízet rozšířené možnosti záruky, včetně rychlé výměny zařízení při náhodném poškození a také usnadní majitelům Surface Pro 3 přechod z Windows 8.1 na Windows 10.

  

Aby Microsoft nalákal další firmy ke koupi vlastních tabletů, připravil dočasnou akci, díky které při koupi Surface Pro 3, krytu Type Cover a dokovací stanice ušetří až 150 dolarů. Příští generace tabletů Surface má být navíc plně kompatibilní se současnými klávesnicovými kryty, adaptéry nebo dokovací stanicí, zejména proto, aby podniky, které si nové tablety zakoupily, nemuseli řešit při jejich obměně i nákup nového příslušenství.

 
Současné klávesnice budou kompatibilní i s příští verzí Surface Pro

V Redmondu svému produktu evidentně věří, ačkoliv veškeré výše uvedené informace se týkají pouze poslední generace Surface Pro 3, o budoucnosti tabletů Surface s procesory ARM nepadlo ani slovo. Analytička Mary Jo Foley na serveru ZDNet uvedla, že podle informací jednoho z jejich zdrojů má Microsoft v plánu soustředit se výhradně na čipy od Intelu a výrobu tabletů Surface s čipy ARM hodlá zastavit.

  
První generace tabletu Microsoft Surface se systémem Windows RT

Je tedy možné, že se letos nedočkáme nejen nepředstaveného Surface Mini, ale možná ani spekulovaného tabletu Surface 3. Jeho příchod se očekával již tento měsíc, jsme tedy zvědaví, zdali se informace Mary Jo potvrdí a Microsoft pošle po dvou neúspěšných letech systém Windows RT k ledu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Nějak to k nám ani nestihli přivézt…

 2. No zeby dostali konecne rozum a poslali RT k ladu

 3. Johny (neregistrovaný)

  Jojo, system Windows RT k ledu… xD

  • Johny (neregistrovaný)

   Jeden z možných výsledků týhle spekulace ať si každej odvodí sám: [odkaz] Aby tu zas někdo neřikal, že Johny se zbláznil a je jedinej co to tvrdí. A zas se tu nezačlo vytahovat „JÁDRO“ :DDD

  • Velda (neregistrovaný)

   Ach jo, zase jeden, co to nepochopil. Jak dlouho si googloval než si našel nějaký „článěk“ bloggera třetí až páté třídy, co by podpořil výtvor tvé fantazie?

 4. Systém RT zcela určitě pošle k ledu. Do budoucna budou už jen Windows (10)

 5. Zdá se to jako racionalizace, ale ono to spíše vypadá, že MS fakt umí jen ten Intel. Tak jsem si naivně myslel, že duo Wintel je v dnešním světě již přežité. U MS jsou prostě – nepoučitelní :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).