Domů » Bleskovky » Microsoft řeší nárůst aplikací pro WP, nestíhá je schvalovat

Microsoft řeší nárůst aplikací pro WP, nestíhá je schvalovat

Během několika předchozích týdnů si vývojáři stěžovali na nezvykle pomalý proces schvalování a zveřejňování aplikací pro Windows Phone. Několik stížností ohledně rychlosti padlo i na adresu webového App Hubu. Microsoft teď na svém oficiálním blogu vysvětlil, čím byly problémy způsobené a jak je hodlá řešit.

Platforma Windows Phone se těší narůstající oblibě nejen mezi zákazníky, ale také u vývojářů. Za poslední tři měsíce se počet aplikací v Marketplace zvýšil o 60 procent, v současnosti je jich k dispozici více než 80 tisíc. Jistý podíl na tom má i jeho nedávné rozšíření do dalších zemí, včetně například Slovenska. Microsoft uznal, že zkrátka nebyl na takový nárůst připravený, nicméně už přijal krátkodobá opatření, která mají pomoci nastalou situaci dočasně řešit. Prozatím výrazně navýšil kapacitu serverů a opravil několik chyb, návštěvníky App Hubu už by tak pomalá odezva webu neměla trápit.

Zrychlilt se měl údajně i proces schvalování, i když zatím jenom mírně. Podle Microsoftu nyní trvá průměrně 2,6 pracovních dní. Jeho skutečná délka se však může lišit, závisí nejen na akutální situaci, ale i na konkrétní aplikaci. Další optimalizace schvalovacího procesu je podle Microsoftu sice již v přípravě, vývojáři se jí ale dočkají až s příchodem nové generace Marketplace. Ta má dorazit v průběhu letošního léta jako předvoj Windows Phone 8 s tím, že už má být připravena i na další, snad ještě dramatičtější nárůst počtu aplikací.

Zdroj: Windows Phone Developer Blog

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Radsi pomalu a kvalitne,ne jako u Google,kde jsou pak v Marketu skodlive aplikace.

 2. aaron (neregistrovaný)

  htcjirka: Rucni overovani je do budoucna neudrzitelne. Zdrzuje vyvojare a Microsoft musi platit dalsi lidi na testovani. U vetsiny aplikaci se naklady nikdy nevrati.

 3. Nebojim se ,ze by MS spadl na uroven Google,kde proleze spousta nesvaru.Ani neni v pozici ,ze by si to mohl dovolit.Navic Microsoft prohlasil,ze i do budoucna se bude zamerovat na kvalitu a dusledne proverovani aplikaci.

 4. Není to tak, že by je teprve hodlal řešit, už je řeší. Testing trval zpočátku asi čtyři dny, pak tři, pak narostl až na týden, ale teď už je zase na těch třech dnech.

  Poslal jsem jednu aplikaci do testingu ve středu večer a dnes kolem poledne mi přišla zpráva, že je schválená. Takže to nebylo ani 2.6 dne, ale necelé dva dny.

  Microsoft umí! (Zcela bez ironie, v Apple App Store se pod týden dostanete snad jen pokud jste Rovio.)

 5. No, Jeff Wilcox to popsal docela trefně na svém Twitteru: kdyby se stránky Amazonu chovaly tak jako App Hub (create.msdn.com) před týdnem, už by žádný Amazon nebyl. :-)

 6. Zaujala mě poznámka o těšící se zájmu ze strany uživatelů, kdy i např. MS i Nokia říkají, že nejsou úplně nadšeni z „úspěchu“ na trhu. Zajímavé, jak jsou měřítka variabilní:-)

 7. Líbí se mi proces schvalování. Je dobré, že aplikace se testují, kontrolují apod. Ale opravdu by to chtělo nějak vylepšit. 6.4. jsem dal na schválení svoji novou aplikaci, 11.4. mi došlo, že by mohl být problém s obsahem v některých zemích, tak jsem vlastně jen oddělal Čínu, Irák, … a jinak jsem vše nechal úplně jak bylo, tak bych třeba čekal, že už to bude rychlovka a doteď pořád aplikace zveřejněna není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).