Cena:

Microsoft řeší nárůst aplikací pro WP, nestíhá je schvalovat

Během několika předchozích týdnů si vývojáři stěžovali na nezvykle pomalý proces schvalování a zveřejňování aplikací pro Windows Phone. Několik stížností ohledně rychlosti padlo i na adresu webového App Hubu. Microsoft teď na svém oficiálním blogu vysvětlil, čím byly problémy způsobené a jak je hodlá řešit.

Platforma Windows Phone se těší narůstající oblibě nejen mezi zákazníky, ale také u vývojářů. Za poslední tři měsíce se počet aplikací v Marketplace zvýšil o 60 procent, v současnosti je jich k dispozici více než 80 tisíc. Jistý podíl na tom má i jeho nedávné rozšíření do dalších zemí, včetně například Slovenska. Microsoft uznal, že zkrátka nebyl na takový nárůst připravený, nicméně už přijal krátkodobá opatření, která mají pomoci nastalou situaci dočasně řešit. Prozatím výrazně navýšil kapacitu serverů a opravil několik chyb, návštěvníky App Hubu už by tak pomalá odezva webu neměla trápit.

Zrychlilt se měl údajně i proces schvalování, i když zatím jenom mírně. Podle Microsoftu nyní trvá průměrně 2,6 pracovních dní. Jeho skutečná délka se však může lišit, závisí nejen na akutální situaci, ale i na konkrétní aplikaci. Další optimalizace schvalovacího procesu je podle Microsoftu sice již v přípravě, vývojáři se jí ale dočkají až s příchodem nové generace Marketplace. Ta má dorazit v průběhu letošního léta jako předvoj Windows Phone 8 s tím, že už má být připravena i na další, snad ještě dramatičtější nárůst počtu aplikací.

Zdroj: Windows Phone Developer Blog

Autor článku
Miroslav Havlíček