Sledujte nás na YouTube

Microsoft Research ukazuje bezdotykové ovládání telefonu s WP na videu

Evleaks rozvířili svou zprávou o nadcházejících telefonech Microsoft/Nokia, zejména o vlajkové lodi Mclaren, vlnu spekulací o tom, jakým způsobem Microsoft využuje v nových zařízeních možnost bezdotykového ovládání. Je možné, že se Evleaks při vypuštění informace o modelu McLaren inspirovali videem z dílen Microsoft Research, které znázorňuje, jak by mohlo bezdotykové ovládání telefonu fungovat.

Ukázka je demonstrována na zařízení od HTC, snímání prstu je realizováno pomocí speciální snímací vrstvy, která je schopná detekovat pohyb i v poměrně uctivé vzdálenosti od zařízení. Ovládání vypadá poměrně přesně, uplatnit by se mohlo především při práci s 3D objekty. Že si v laboratořích Microsoftu s technologií bezdotykového ovládání pohrávají, víme již z dřívějška, kdy byla zveřejněna ukázka, jak by mohla fungovat 3D gesta nad mechanickou klávesnicí.

Oblast bezdotykových 3D gest je zjevně pro Microsoft zajímavá, ostatně široké využití našla ve vlastním ovladači Kinect pro herní konzoli Xbox. Těšíte se na její rozšíření do oblasti mobilních telefonů?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *