Domů » Bleskovky » Microsoft prodal MixRadio, streamování hudby z OneDrive je na spadnutí

Microsoft prodal MixRadio, streamování hudby z OneDrive je na spadnutí

S letošní vlnou propouštění zaměstnanců ukončil Microsoft množství projektů, některé nás budou velmi mrzet (Nokia McLaren), některé vůbec (Nokia X). Škrty se dotkly nejen hardwaru, ale rovněž některých softwarových služeb finské Nokie, na přelomu letošního roku skončí Reading, Memories nebo Nokia Chat. Spekulovalo se i o konci služby MixRadio, tu se však Microsoftu podařilo prodat.

  

Kupcem se stala společnost LINE, která provozuje stejnojmennou aplikaci pro instant messaging ve 230 zemích celého světa. Služba MixRadio tedy nekončí, naopak podle svého vedoucího Jyrki Rosenberga můžeme očekávat stejnou kvalitu jako dosud. Uzavření dohody mezi LINE a Microsoftem má být dokončeno počátkem příštího roku.

  

Microsoft se ale nadále hodlá v hudbě angažovat a údajně již brzy spustí dříve avizované streamování vlastní z OneDrive, údajně již společně s příštím updatem aplikací OneDrive a Hudba. Pro tyto účely má každý uživatel dostat zdarma 20GB prostor na OneDrive pro ukládání vlastní hudby, kterou pak bude možné přehrávat na telefonech, tabletech, počítačích a konzolích Xbox. Služba ale bude zřejmě v počátcích omezena pro určité regiony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Keby to spravili ako PfD namiesto obmedzovania na oblast…

  2. Jedno nikdy nepochopím – to obmedzovanie na oblasti. Miliónkrát sa to už riešilo na rôznych fórach, MS o tom musí vedieť, a aj tak v tom pokračujú. Ešte kým sa to týka HE, dobre, pochopím, asi sa im neoplatí dodávať Surface do každého elektra. Ale SW? Čo je to za logiku v dnešnej dobe??

    Inak treba povedať, že predaj MixRadia vyvolal dosť veľkú nevoľu. Bola to výborná služba. Tak nech sa MS sakra snaží, aby to streamovanie bolo aspoň také dobré.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).