Domů » Bleskovky » Microsoft přiznává: Miliardu zařízení s Windows 10 do roku 2018 nestihneme

Microsoft přiznává: Miliardu zařízení s Windows 10 do roku 2018 nestihneme

Když Microsoft představil světu Windows 10, stanovil si ambiciózní cíl mít tento systém do 2 – 3 let na miliardě zařízení. Aktuálně má splněnou třetinu, poslední informace z 29. července hovoří o 350 milionech zařízení. Na progres za téměř celý první rok se můžete podívat v našem článku, jehož konec jsme nechali otevřený, neboť jsme se neodvážili spekulovat, zda redmondští svůj smělý cíl dokáží splnit. Nyní již závěry vyvozovat můžeme – nevěří si totiž ani sám Microsoft.

bilion

Korporátní viceprezident Microsoftu pro Windows a zařízení Yusuf Mehdi v rozhovoru pro ZDNet prozradil, že navzdory nejrychlejšímu startu v historii operačních systémů a rekordní zákaznické spokojenosti se Windows 10 v příštím roce na miliardě zařízení nacházet nebudou. Důvodem má být mimo jiné nová strategie v byznyse se smartphony.

V příštím roce se Microsoft chce soustředit na zvyšování zákaznické spokojenosti a uživatelském růstu. Ten se ale začne za dva týdny zpomalovat, neboť od 29. července přestane Microsoft zdarma nabízet upgrade na Windows 10 ze starších systémů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments